Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Poslední celý obchodní den měsíce listopadu mnoho vzrušení nepřinesl ... krocani měli přednost

Poslední celý obchodní den měsíce listopadu mnoho vzrušení nepřinesl ... krocani měli přednost

27.11.2003 8:48
Autor: 

Včerejší večer na Wall Street - mimochodem poslední celý obchodní den měsíce listopadu - mnoho vzrušení nepřinesl. Velká většina investorů a makléřů byla již pravděpodobně na cestě za svými rodinami na dnešní Den díkůvzdání a obchodování si nechala buďto na pátek nebo na pondělí. Poměr rostoucích a klesajících titulů tak na NYSE dosáhl 2:1 a majitele změnilo pouhých 1,11 mld. akcií, o 18% méně než je 3měsíční průměr.

Včerejšek tak efektivně zpečetil obchodování měsíce listopadu - dnes jsou trhy v USA zavřené a v pátek končí obchodování o 3 hodiny dříve. Podle dlouhodobých průměrů jsou právě středa před Díkůvzdáním a pátek po něm nejvýnosnější dny daného týdne - Dow Jones Industrial Average obvykle přidal 0.32% před Dnem díkůvzdání a 0.41% v den následující.

Včerejšek tak splnil očekávání - Dow Jones posílil o 0,2%, technologický Nasdaq Composite končil den o 0,5% výše a S&P500 byl +0,4%. Důvodem byla především opět a znovu velmi dobrá makroekonomická data - objednávky zboží dlouhodobé spotřeby vzrostly nejvíce za posledních 15 měsíců, průmyslová aktivita v regionu Chicaga expandovala nejrychleji za posledních skoro 9 let a nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti propadly na nejnižší hodnoty za poslední 3 roky.

* Nextel Communications Inc. - cena akcie posílila o 94c na USD 25,27. Analytik Lehman Brothers včera zvýšil svůj odhad zisku na akcii pro rok 2004 na USD 1,90 oproti předchozímu USD 1,75.

* Visteon Corp. - poskočil o 69c na USD 8,43. Analytik Goldman Sachs zvýšil doporučení na "Outperform" proti předchozímu "In-line"

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst