Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa klimbá, na G. Bushe ve Velké Británii čekají stotisíce demonstrantů

Evropa klimbá, na G. Bushe ve Velké Británii čekají stotisíce demonstrantů

18.11.2003 14:15
Autor: 

Evropské burzy dnes odpoledne aktivitou zrovna nehýří - po ranní euforii, vyvolané spíše anti-reakcí na včerejší pokles na Wall Street, se hlavní indexy ustálily necelého půl procenta výše než byl včerejší závěr a tam stagnují. Pan-evropský DJ STOXX50 je tak o 0.58% výše, německý DAX30 posiluje o 0.55% a francouzský benhcmark CAC40 je o 0.4% výše. FTSE 100 - hlavní index britského trhu - posiluje o 0.46%. Velká Británie a Londýn specificky se dnes dostaly do středu pozornosti díky 3-denní návštěvě amerického prezidenta George Bushe. Podle posledních informací bude v centru hlídkovat 14,000 policistů, u Buckinghamského paláce jsou dokonce instalovány speciální bezpečnostní zábrany. Podle lokálního tisku v těchto dnech s nadsázkou "všichni pořádní kriminálníci z Londýna odjeli". Na návštěvu prezidenta Bushe se také chystají odpůrci jeho politiky - odhady hovoří až o několika stovkách tisíc demonstrantů.

Tabulka vedoucích titulů, ať už směrem vzhůru nebo směrem dolů se proti ránu moc nezměnila. Nejlépe je na tom bristký Vodafone Plc (+4.58%), na druhém místě je E.ON (+2.6%) a na třetím je pak Generali (+1.58%). Na straně druhé je britská Aviva Plc (-1.69%), Anglo American Plc (-1.37%), Lloyds TSB (-1.13%) a Allianz AG (-1.01%). Futures na americké indexy proti dopoledni trochu zpevnily - Dow Jones future +0.12%, Nasdaq 100 future +0.39%.

Jeden z největších pohybů dnešního dne zaznamenala německá pojišťovna Allianz, jejíž akcie se dostaly v podstatě již od desáté hodiny dopolední pod prodejní tlak. Podle informací je za tím prodejní objednávka jedné z největších zajišťoven Munich Re, která se prostřednictvím Deustche Bank zbavuje 7.5 milionu kusů akcií. Průměrná cena je mezi EUR90-EUR90.75 a zajišťovna by z celé operace ráda získala EUR 681mio. Důvodem prodeje je oboustranná dohoda Allianz AG a Munich Re AG o ukončení vzájemného křížového vlastnictví akcií.

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.04.2026
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent
15:00Americká inflace poskočila vzhůru, ale čekala se ještě vyšší
14:16Stefano Gabbana končí jako předseda módní firmy Dolce & Gabbana, o svém podílu ve firmě jedná
14:03Eli Lilly ztrácí v Indii podíl na trhu, Novo Nordisk ho drží. Ceny tlačí dolů příliv generik
13:48Globální odbyt Porsche v prvním čtvrtletí klesl o 15 procent
13:33MSI Finance RBBL s.r.o.: Výroční finanční zpráva, účetní závěrka a zpráva auditora za rok 2025
12:46Perly týdne: Další vývoj sazeb, akcie k novým maximům a nepochybující umělá inteligence
11:08Koncem týdne se obchoduje opatrně před americkou inflací a íránskými jednáními  
11:01Akcie Nvidie se obchodují blízko úrovni, kde analytici očekávají průlom  
10:34Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 5 procent, opět přibylo volných míst
9:59Ztráta v řádu miliard a plánované IPO. SpaceX sází na historický start na trhu
9:26Rozbřesk: Český průmysl drží linii - zatím
8:49USA a Írán čekají o víkendu mírová jednání, Putin vyhlašuje velikonoční příměří a odpoledne vyjde americká inflace  
6:06Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Niňo
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave
14:05Bloky v Dukovanech bude podle ČEZ možné provozovat až 80 let, vyžádalo by si to miliardové investice

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university