Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street zakončila úspěšný týden, měsíc a mohla se vrhnout do víru páteční noci

Wall Street zakončila úspěšný týden, měsíc a mohla se vrhnout do víru páteční noci

03.11.2003 8:47
Autor: 

Průvod masek, osvětlené hlavy dýní a děti za dveřmi, pro které je nutno míti připravenou sladkou odměnu. Tak každoročně vypadá oslava Halloweenu, jenž může být pro středoevropana mírně vzdálená, přesto zůstává jednou z událostí, která každoročně zachvátí celou Ameriku. Letos tomu nebylo jinak a tak investoři, podle závěrečného vývoje indexů, rychle opouštěli své kanceláře a mířili k domovům.

Indexy v prvních dvou třetinách držely vyšší zisky, když jejich část právě v závěrečných minutách vrátily zpět. Mezi hlavními zprávami páteční seance tak uvízly lepší než očekávané výsledky třetí největší zdravotní pojišťovny - Cigna Corp (+18,9%), která ještě zvýšila svůj odhad zisku na letošní rok, a ChevronTaxaco Corp. (+3,5%), jehož výsledky narozdíl od Exxon Mobil nezaostaly za očekáváním.

Potvrzením pozitivního vývoje byly taktéž makrodata, která byla zastoupená spotřebitelskou důvěrou měřenou Michiganskou Univerzitou a vývojem průmyslové výroby z okolí Chicaga. Obě zveřejněná data dosáhla vyšších hodnot a tak po neočekávaně silném čtvrtletním růstu HDP byla obě vnímána jako další potvrzení oživení největší světové ekonomiky.

Závěrečné hodnoty indexů (DJI +0,15%, S&P +0,36%, NASDAQ -0,2%) už jen demonstrovaly úspěch, který Wall Street v tomto měsíci zaznamenala a tento týden patřil k nejúspěšnějším (DJI +2,3%, S&P +2,1%, NASDAQ +3,6%).

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.01.2026
17:11Obchod a mír – od jihoamerických kmenů přes Keynese po dnešek
11:06Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
6:08Ve snaze eliminovat krize můžeme jejich pravděpodobnost zvyšovat
31.12.2025
22:02Wall Street uzavírá rok 2025 v klidném režimu  
17:25Bude dolar snižovat atraktivitu amerických investičních aktiv?
16:37Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
16:35ČNB: Dluhy domácností v ČR u bank v listopadu stouply na 2,565 bilionu Kč
16:02Martin Kupka: Česko jako premiant regionu, Bulharsko míří do eurozóny
14:44Buffett oficiálně odchází, Berkshire Hathaway vstupuje do nové éry pod Abelem. Změní se něco?
13:04Nejvýkonnější hlavní trh v Evropě: španělské akcie zažívají nejlepší rok od 1993
12:54Hlavní index evropských akcií je blízko rekordu, letos přidává kolem 17 procent
11:13Ceny drahých kovů poslední den roku klesají, za rok ale vykazují vysoké zisky
11:01Trump rozpoutal celní války po celém světě. Jak vypadala jeho obchodní ofenziva v roce 2025?
9:17Rozbřesk: Co čekat od centrálních bank v roce 2026?
8:49WBD znovu odmítne Paramount, Fed zveřejnil záznam z prosincového jednání, v Evropě se obchoduje jen půl dne  
6:11Moody’s Analytics: Křehký růst kolem 2 % moc pracovních míst nevytvoří
30.12.2025
22:01Zápis z jednání Fedu podporuje sázky na snížení sazeb, trhy zůstaly klidné  
17:50S čím vstupují trhy do nového roku?
17:10Vývoz ruského plynu do Evropy letos prudce klesl, slabší je i vývoz LNG
15:47Humanoidní roboti se blíží. Počátečním králem na trhu ale nebude Muskova Tesla, nýbrž Čína

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data