Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa pod nulou, ABN Amro s lepším výsledkem

Evropa pod nulou, ABN Amro s lepším výsledkem

31.10.2003 14:46
Autor: 

Evropské akciové trhy se nemohou na konci tohoto týdne rozhodnout, na které straně zakončí své obchodování. Aktivita investorů je nižší než ostatní dny a soustřeďuje se především na tituly společností, které přinášejí nové kurzotvorné zprávy.

Většina z evropských indexů začala obchodování níže, postupně se situace stabilizovala a některé indexy se nacházejí již v plusu: britský index FTSE100 ztrácí 0,4%, německý index DAX na nule, francouzský CAC40 ztrácí dokonce 0,7% a panevropský index DJ STOXX50 propadá o 0,2%. Ze sektorů se nejlépe vede automobilkám 0,7% a základním materiálům +0,4%, nejvíce ztrácejí média (–1,3%) a zdravotnictví (–0,9%).

Dnes měl na programu zveřejnění svých čtvrtletních výsledků bankovní dům ABN Amro, společnost vykázala čistý zisk 832 mil. EUR, zatímco konsensus trhu byl pouze 690 mil. EUR. Vedení také uvedlo, že chce dosáhnout za celý rok víc jak 3 mld. čistého zisku. Akcie na těchto zpráv poskočila o víc jak dvě procenta.

Akcie Metra oslabuje a to i přesto, že společnost vykázala výsledky v souladu s očekáváním trhu. Dresdner KW zvýšil doporučení Lufthansy na „buy“ z předchozího „add“, UBS zase zvýšila doporučení akcií Ericsson na "buy“ z původního „neutral“. Odpoledne se očekává smíšený začátek amerického obchodování, investoři také očekávají některá důležitá makročísla.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
12:30Inflace v eurozóně vzrostla na 2,5 procenta
11:36ČSÚ potvrdil loňský růst HDP o 2,6 %. Česká ekonomika má za sebou nejrychlejší rok od 2022
11:17Trump možná couvá z války, akcie díky tomu míří nahoru  
11:02Wilson: Korekce na S&P 500 se blíží svému konci, ale zůstávají tu rizika na straně sazeb  
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa