Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské burzy nepatrně posilují ... i přes nepříznivý výhled Nokie

Evropské burzy nepatrně posilují ... i přes nepříznivý výhled Nokie

16.10.2003 14:14
Autor: 

Vyspělé burzy západní Evropy mají dnes smíšený den, obchodování na nich je ovlivněno především výsledky největšího výrobce mobilních telekomunikací, finské společnosti Nokia. Ta začala zveřejňovat své výsledky o hodinu později, než je obvyklé. Krátce po číslech se titul ještě držel v mínusu jen nepatrném, po bližším prozkoumání a následných komentářích ohledně dalšího vývoj ztratil titul dokonce 4%. Nyní se obchoduje s 2,5% ztrátou. Nokia s sebou sráží celý technologický sektor (-1,7%) a některé evropské burzy.

Britský index FTSE100 ztrácí 0,4%, německý DAX je však mírně v plusu +0,3%, podobně jako francouzský index CAC40 +0,3% a panevropský index DJ STOXX50 je beze změny. Sektorům vládnou automobilky +1,1%, bankovnictví +0,3% nebo chemické koncerny +0,2, kromě technologií oslabují základní materiály (-1%) nebo spotřební cyklické akcie (-0,4%).

Kromě Nokie se také očekával výsledek společnosti SAP. Přestože společnost vykázala lepší než očekávané výsledky a komentáře na další období jsou také pozitivní, akcie ztrácí téměř 2%, což lze přisuzovat vybírání zisků. Dnešní den byl plný změn investičních doporučení, UBS zvýšilo doporučení akcií Addecco na „buy“ z původního „neutral“, Merrill Lynch si došlápl na Heineken, když mu snížil doporučení na „sell“ z původního „neutral“. Také Lehman Brothers snížili doporučení, tentokrát firmě Clariant na „underweight“ z původního „equal-weight“. Odpoledne se bude opět obchodovat podle posledních výsledků amerických firem a celkové nálady tamních trhů, zatím to vypadá na pokles, především díky IBM.

Viktor Reischig

Vstupte na světové finanční trhy se společností Patria Direct!
Společnost Patria Direct Vám nabízí možnost obchodovat na zahraničních burzách v Evropě a USA prostřednictvím internetu nebo telefonicky. Podrobnější informace naleznete na www.patria-direct.cz, nebo Vám je poskytnou přímo pracovníci Patria Direct na tel. čísle 221 424 240.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  
16:35Alibaba těží z domácího růstu AI sektoru, zatímco čínský regulátor omezuje Nvidii
15:00Traders Talk: Fed, zlato i čínské akcie. Kde hledat příležitosti?
13:57WTO: AI by mohla výrazně podpořit obchod, přináší však také rizika
13:23Švédská Verisure plánuje největší evropské IPO za poslední roky, vybrat chce přes 3 miliardy eur
11:22Stopka pro Nvidii. Čína zakázala svým společnostem nakupovat její čipy
11:07Před Fedem je na trzích klid. Co večer sledovat především?  
10:37Comeback čínského techu: společnosti těží z důvěry v AI
10:34Evropské firmy se chystají na další výpadky dodávek kovů vzácných zemin z Číny
10:11Japonský vývoz v srpnu opět klesl, export do USA zůstává pod tlakem kvůli clům
9:25GEVORKYAN hlásí za první letošní pololetí dvouciferný růst a ambiciózní výhled do roku 2030
9:02Rozbřesk: Odliv z amerických aktiv po nástupu Trumpa zatím nebyl výrazný
8:47GEVORKYAN expanduje, Dukovany mohou mít problém najít odborníky a EU zaostává  
6:06Cohen: Americké hospodářství stále světovou jedničkou, USA si ale mohou některé věci pokazit
16.09.2025
17:14Ředění v eurozóně a francouzské dluhy
15:28Čipová omezení Čínu nebrzdí. UBS sází na dva lídry v monetizaci AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba