Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropě se vede více než dobře, technologie jsou po výsledcích Intelu hitem

Evropě se vede více než dobře, technologie jsou po výsledcích Intelu hitem

15.10.2003 14:38
Autor: 

Hlavní evropské burzy si připisují během dnešního odpoledne další zisky. Inspirací jsou včerejší výsledky amerických firem, které nejen překvapily v dobrém slova smyslu, ale většina z nich navíc doplnila výsledky pozitivním komentářem. Díky Intelu, který uveřejnil výsledky až po skončení amerického obchodování, si nejlépe vedou technologie.

Významné burzovní indexy zpevňují o víc jak 1% procento, britský index FTSE100 +1,3%, německý index DAX +1,6%, francouzský CAC40 +1,4% a panevropský index DJ STOXX50 +1,3%. V sektorech si nejlépe vedou již zmíněné technologie +2,2%, následované základními materiály +2,1% a médii +2,1%, nejméně si připisuje zdravotnictví +0,1% a telekomunikace +0,5%.

Během rána se očekával výsledek první z větších technologických evropských firem - společnost ASML vykázala čistou ztrátu v souladu s očekáváním trhu, její výhled na další čtvrtletí jí však zaručil 10% růst. Philips po včerejším propadu znovu posiluje, do této chvíle přidal 4,8%. Investiční banka HSBC dnes zvýšila investiční doporučení anglických bank na "neutral" z "underweight". Také Goldman Sachs zvyšoval doporučení, tentokrát akcií Merck na „in-line“ z původního „underperform“. Odpoledne se bude obchodovat ve stejném tempu, do trhu postupně přicházejí zprávy dalších firem, dnešní očekávání se upírá na IBM.

Viktor Reischig

Vstupte na světové finanční trhy se společností Patria Direct!
Společnost Patria Direct Vám nabízí možnost obchodovat na zahraničních burzách v Evropě a USA prostřednictvím internetu nebo telefonicky. Podrobnější informace naleznete na www.patria-direct.cz, nebo Vám je poskytnou přímo pracovníci Patria Direct na tel. čísle 221 424 240.


Váš názor
  • Že by ztráta paměti ?
    15.10.2003 15:17

    Současná situace mi připomíná nedávnou minulost. Sice se také ještě "vezu" na růstu, ale nejsem si jist zda růst cen akcií v řádech desítek a stovek procent za poslení období má reálný základ :o)
    Michal
    • asi jo
      15.10.2003 15:49

      Souhlas - vetsina akcii mne prijde uz dost predrazenych - treba Philips ;-)
      Vasek
Aktuální komentáře
18.12.2025
6:08Investiční výhled 2026: Dolar může dál ustupovat, zlato stále dává smysl  
17.12.2025
22:02Nervozita na Wall Street: technologie pod tlakem, investoři rotují do defenzivy  
17:39Ignorují akcie dluhopisy a vynucují si oba trhy snižování sazeb?
15:58Traders Talk: Santa rally nepřišla, co sledovat na konci roku a ohlédnutí za 2025
14:55Americké akcie míří k dalšímu růstovému roku?
14:03Amazon podle médií jedná o investici deseti miliard dolarů do OpenAI
13:47Představenstvo WBD doporučuje akcionářům odmítnout nabídku od Paramountu, kterou považuje za nedostatečnou
13:23Komerční banka, a.s.: Jmenování nového nezávislého člena dozorčí rady
12:18Evropským trhům pomáhá ropa a inflace. Daří se hlavně Londýnu  
12:05Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci zhoršila, uvedl institut Ifo
12:04Waymo chce od investorů získat 15 miliard dolarů při ocenění přesahujícím 100 miliard
11:50Eurostat: Inflace v EU v listopadu zpomalila na 2,4 procenta, v Česku ještě více
10:29Čínští investoři loví „novou Nvidii“. Akcie MetaX vyskočily první den o 693 procent
9:39J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:55Rozbřesk: Povedený rok pro korunu. Udrží v příštím roce své zisky?
8:41USA blokují venezuelské tankery, Warner Bros. odmítne převzetí Paramountu a arabika i stříbro letí nahoru  
6:05Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
16.12.2025
22:01Nasdaq přerušil třídenní pokles; Tesla na nových maximech; ropa nejníže za 5 let  
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.