Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nasdaq a Dow Jones na více jak ročních maximech … dosáhne DJI na 10 000?

Nasdaq a Dow Jones na více jak ročních maximech … dosáhne DJI na 10 000?

10.10.2003 8:50
Autor: 

Čtvrteční seance byla pro většinu investorů velmi příjemná a informace největšího internetového prohlížeče Yahoo! a nižší počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti podpořily výrazný růst na Wall Street. Ta sice větší část zisku vrátila v druhé polovině obchodování v návaznosti na krátkodobé vybírání zisků, nicméně výsledek byl pořád vynikající.

Indexy Nasdaq a Dow Jones dosáhly více jak jednoročních maxim. Nejvíce se z indexu DJI dařilo akciím Hewlett-Packard, které po zvýšeném doporučení od analytiků Morgan Stanley narostly o 3,9%, a to je nejvyšší hodnota od června 2002. Index DJI se díky této euforii dostal 232 bodů od „Mount Everestu“ - hranice 10 000 bodů. Na to, jestli se do konce roku tento vrchol podaří zdolat, bude potřeba ještě trochu trpělivosti, přesto případné sestoupení do některého ze záchytných táborů není vyloučena.

Nezapomínejme však, že výsledková sezóna je teprve na samém počátku. Se svou troškou do mlýna přispěly akcie retailových společností, které v čele s Wal-Mart (+0,75%), Federated (+2,7%), Sears (+2,9%) a Dillard’s (+9,3%), když se na jejich odhadech pozitivně odrazilo chladnější počasí, které přimělo spotřebitele změnit letní kolekci na nadcházející podzim/zima.

Hvězdou včerejšího obchodování přesto zůstala společnost Yahoo!, když její akcie dosáhly 10,2procentního zhodnocení a objem obchodů dosáhl 55 milionů kusů akcií.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data