Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie KB se vzpamatovávají z poklesu, na prodejním seznamu je vystřídaly akcie ČEZ

Akcie KB se vzpamatovávají z poklesu, na prodejním seznamu je vystřídaly akcie ČEZ

09.10.2003 12:48
Autor: 

Během čtvrtečního dopoledne české akcie prochází smíšeným vývojem, čehož důsledkem je jen minimální změna hodnoty indexu PX 50, který na hodnotě 613,3 upisuje 0,15%.

Akcie Komerční banky při zobchodovaném objem 301 mil. Kč prochází konsolidací po předešlém poklesu a aktuálně připisují 0,6% na ceně 2350 Kč. Místo akcií KB dnes ale prodejci „osedlali“ akcie ČEZ, které při mírně nadprůměrných objemech ztrácí více než 2% (138,8 Kč), nejníže se přitom obchodovalo na ceně 137,8 Kč.

Velký prodejce pak také stále setrvává u akcií Philip Morris ČR, takže někteří hráči s tímto titulem ztrácí trpělivost a přistupují k uzavírání „dlouhých“ pozic. Akcie PM ČR aktuálně ztrácí 2,1% a bojují s „psychologickou“ úrovní 13 000 Kč. Ve svém růstu naopak dále pokračují akcie Erste Bank, jejichž kurs posiluje o více než procento na 2833 Kč. V pozitivním teritoriu se pak ocitají také akcie Unipetrolu, které své včerejší ztráty korigují růstem o 1,1% na cenu 63,4 Kč.

Vladimír Vávra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data