Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa přes poledne velmi volatilní,

Evropa přes poledne velmi volatilní, "triple witching" na scéně

19.09.2003 14:23
Autor: 

Evropské obchodování bylo během dopoledne a kolem poledne dosti volatilní, trhy se několikrát podívaly jak do negativního, tak i pozitivního pásma. Může za to tzv. "triple witching", kdy expirují futures a opce na indexy i na jednotlivé tituly. Např. přesně v poledne expirovaly opce a futures na DAX.

Většina hlavních indexů se nyní potácí v mínusu, což se může během chvíle klidně změnit: britský index FTSE100 ztrácí 0,7%, německý DAX propadá o 0,1%, francouzský index CAC40 oslabuje o 0,9% a panevropský index DJ STOXX50 ztrácí 0,6% ze své hodnoty. Ze sektorů se dobře daří finančním institucím +0,4%, chemickým koncernům +0,3% nebo utilitám +0,2%. Naopak nejvíce ztrácí telekomunikace (-1,3%), maloobchod (-1%) či energie (-0,9%).

Hlavní zprávou v telekomunikacích je prodej 12% podílu KPN holandskou vládou, za tento podíl by měla získat 20,3 mld. eur, původní zprávy hovořily o prodeji až 31% podílu. Po včerejších lepších než očekávaných výsledcích společnosti Nike posilují její evropští rivalové. V automobilkách oslabuje Renault, když vyšla zpráva, že firma stahuje z trhu 230 tisíc aut modelu Laguna. Během dneška nadále posiluje Axa po včerejší dobré zprávě o převzetí amerického konkurenta.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.03.2026
8:37Víkendář: Kdyby bylo k dispozici více kaučuku, mohla skončit válka dříve?
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data