Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sobotka asi v říjnu pojede osobně urovnat spor s Nomurou

Sobotka asi v říjnu pojede osobně urovnat spor s Nomurou

09.09.2003 9:10
Autor: 

Ministr financí Bohuslav Sobotka by měl jet v říjnu do Tokia osobně projednat spor mezi ČR a Nomurou s vedením společnosti, píše dnešní MfD. Obě strany se snaží dohodnout o náhradě škod za zkrachovalou IPB, poslední setkání se uskutečnilo 2. září v Londýně. Podle MfD se v tisku poté objevila informace, že se strany shodly na mimosoudním vyrovnání ve prospěch Nomury a že stát zaplatí Nomuře 20 miliard korun. Ministerstvo financí i premiér Vladimír Špidla však tuto informaci odmítli.

Další jednání se má konat ještě do konce září, v Praze. Obě strany popírají, že by se jednalo na předchozích schůzkách o výši odškodného. Podle náměstka ministra financí Ladislava Zelinky se zatím hledá kompromis a nejedná se o konkrétních číslech. Podle výsledků jednání se rozhodne, zda je pro stát výhodnější smír nebo arbitrážní řízení. Také český mediální zástupce Nomury Jiří Hrabovský tvrdí, že se o výši odškodného zatím nejednalo.

Stát žaluje Nomuru o 260 miliard korun za náklady na záchranu IPB, Nomura žaluje stát o 40 miliard korun za to, že podpořil konkurenci a IPB nechal padnout.

Ministr Sobotka by měl v říjnu vézt do Tokia konečnou verzi možného návrhu vzájemné dohody, říká hlavní vyjednavač za ČR Ladislav Zelinka pro MfD.

(zdroj: MfD)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.01.2026
9:54Cena zlata poprvé překročila hranici 5000 dolarů, na rekordu je i stříbro
9:43Důvěra v ekonomiku ČR v lednu klesla u spotřebitelů, u podnikatelů mírně stoupla
9:36Akcie CSG pokračují v růstu. Ráno přidávaly osm procent
8:49Rozbřesk: Lednová inflace v Česku a levné máslo versus drahá dovolená?
8:42Česká vláda bude schvalovat rozpočet, zlato na dalším rekordu a EU blízko obchodní dohodě s Indií  
6:09Na rostoucím trhu je lehké vypadat jako génius, ale když se směr otočí…
25.01.2026
10:08Víkendář: Tesla stojí na víře ve fyzickou AI, Apple by měl zahýbat se Siri
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m