Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Technologie v USA

    Technologie v USA "nažhaveny", Siebel, IBM pravděpodobnými tahouny dne

    03.09.2003 15:24
    Autor: 

    Američtí investoři se připravují na silný začátek. Pokračuje tak včerejší optimismus na amerických trzích, který odstartovalo zvýšení doporučení počítačového sektoru analytiky Morgan Stanley. Pozitivní zprávou je také možný prodej americké zábavní divize společnosti Vivendi televizní stanici NBC firmy General Electric. Tento týden začínají telekonference některých společností, které se obchodují právě na Wall Street.

    Futures amerických indexů se krátce před otevřením trhů pohybovaly v plusu: futures indexu Dow Jones Industrial Average posilují o 0,23% na hodnotu 9543 bodu, futures širšího indexu S&P500 zpevňují o 0,28% na hodnotu 1024,8 bodu a futures technologického trhu NASDAQ přidávají dokonce 0,48% na hodnotu 1369,5 bodu.

    Na dnešní začátek se můžou těšit akcionáři technologických titulů, které i dnes budou zažívat boom, jednou z firem, které posílí, je Siebel Systems, analytik Credit Suisse First Boston zvyšuje doporučení titulu na „outperform“ z předchozího „neutral“. Ostatní tituly jako IBM, Microsoft, či Intel by se mohly svézt s náladou, která nad technologiemi v současné době vládne.

    Také dnes půjdou nahoru akcie společností General Electric a ADR Vivendi Universal, které těží z dohodnutého obchodu americké zábavní divize. Z méně známých pravděpodobně oslabí Valero Energy Inc., když vedení společnosti uvedlo, že zisk za Q3 bude pravděpodobně 1,25 USD/akcii, zatímco se od společnosti očekával zisk o cent lepší.

    Viktor Reischig


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.08.2026
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  
    14:39OPEC+ ztrácí vliv na ropný trh, zavřený Hormuz mu ukusuje z tržního podílu
    13:20Braňo Soták: Výsledky Nvidie jsou přehlídkou superlativů. Co víc si přát?  
    13:16UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL/ XS2188802404
    11:39Nvidia táhne vzhůru americké trhy, zatímco Evropa zaostává  
    10:31CrowdStrike překonal odhady nejen výsledky, ale i výhledem. Akcie jdou nahoru
    10:00Allwyn ve čtvrtletí zvýšil hrubý provozní zisk o 29 procent
    9:07Rozbřesk: Německo se nadechuje, ale vyhráno ještě nemá
    8:25Evropské trhy zahájí mírně pozitivně, výsledky dodala Nvidia  
    26.08.2026
    22:47Nvidia znovu doručila. Tržby i zisk více než zdvojnásobila
    17:22Recese?
    15:53Meta se dohodla na urovnání sporu o závislosti dětí na sítích. Zaplatí téměř 17 miliard dolarů
    14:55Plyn nahradil ropu jakožto hlavní riziko pro evropské dluhopisové trhy
    12:45Preview Nvidie: Nejde ani tak o čísla, jako o budoucnost AI investic  
    11:37Akcie při čekání na Nvidii spíše klesají, dluhopisy po poklesu výnosů drží pozice  
    10:52Šéfka MMF: Světová ekonomika si s šokem kvůli Íránu poradila lépe, než se čekalo
    10:28Sazby se musí kvůli odolné ekonomice zvýšit, varuje členka Výkonné rady ECB
    8:49Rozbřesk: Slovenský odliv mozků = český příliv talentu
    8:30Meta jedná o urovnání v případu závislosti teenagerů, Evropa otevře povětšinou v plusu  
    6:05Bernstein: Bez daňových změn by bylo zadlužení americké vlády poloviční

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.