Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské akcie zahajují poslední srpnový týden poklesem

Evropské akcie zahajují poslední srpnový týden poklesem

25.08.2003 14:17
Autor: 

Evropa se dnešní odpoledne ocitá v červených číslech. Negativní závěr pátečního obchodování v USA přinutil trhy zamířit směrem dolů. Panují také obavy, že indexy, které se dostaly na svá osmiměsíční maxima, neodrážejí současnou ekonomickou situaci v zemích Evropské unie. Objemy obchodů jsou nízké mimo jiné také proto, že v Londýně, kde jsou soustředěny největší obchodníci s CP, jsou dnes bankovní prázdniny.

Indexy se dnes propadají o víc jak jedno procento: německý index DAX ztrácí 1,2%, francouzský CAC40 propadá o 1% a panevrospký index DJ STOXX50 oslabuje jen o 0,6%. Ze sektorů oslabují nejvíce technologie (-1,7%), pojišťovny (-1,3%) nebo chemické koncerny (-0,9%). Poklesu nejvíce odolávají utility (-0,1%) nebo média (–0,2%).

Z titulů, které dnes zažívají největší korekci, lze jmenovat Siemens, Munich Re, nebo Thomson SA, většina z těchto akcií těžila v minulém týdnu z prudkého nárůstu dolaru vůči evropské měně. Určitá část příjmu těchto firem totiž pochází z USA. Společnost Deutsche Post dnes oslabuje díky snížení investičního doporučení analytikem HypoVereinsbank na „underperform“ z předchozího „ outperform“. Díky spekulacím o 5% poklesu tržeb společnosti TUI AG oslabuje titul o víc jak 2,8%.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.07.2026
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake
6:02Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst  
05.07.2026
13:18Investiční výhled na druhé pololetí: Volby vrátí na scénu politická rizika  
9:13Víkendář: AI má jiný investiční cyklus, než předchozí technologie
04.07.2026
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Nárůst inflace i fiskální podpory  
9:22Víkendář: Umělá inteligence jde zatím jen po povrchu, neměla by vést k výraznému růstu nezaměstnanosti
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
16:00USA - Index ISM ve službách