Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Tisková zpráva KCP: Komise opět varuje před nevýhodným výkupem akcií

22.08.2003 17:00
Autor: 

Následuje úplné znění tiskové zprávy
Komise pro cenné papíry získala další letáky, které avizují odkup akcií z I. a II. vlny kupónové privatizace a zvou tuto neděli do obcí Mirošov, Blovice, Nepomuk a Rožmitál pod Třemšínem. Nabízené ceny jsou velice nevýhodné. V jednom případě je nabídnutá cena o více než polovinu nižší, než za jakou lze cenné papíry skutečně prodat. Komise pro cenné papíry proto varuje před těmito výkupy a nabádá akcionáře, aby na takovéto návrhy nereagovali.

Odkup se týká akcií některých vybraných fondů. U většiny z nich lze cenné papíry bez problémů odprodat, protože se jedná o otevřené podílové fondy. U tohoto typu fondů mají podílníci možnost kdykoliv požádat investiční společnost o zpětný odkup, a to za cenu, která odpovídá podílu na majetku ve fondu. Informace o aktuální ceně se dají získat u investičních společností, které fondy spravují. Komise takové typy nabídek prověřuje pro podezření z činnosti bez licence a informuje o nich také policii, protože se může jednat o páchání trestné činnosti.

Při těchto výkupech je zneužívána neznalost občanů o aktuálních cenách cenných papírů a možnostech jejich prodeje. Informace na letácích bývají často matoucí a nepravdivé. Pokud občané dostanou v letáku nabídku na výkup cenných papírů, měli by se vždy informovat na aktuální cenu, a to především v případě fondů u investičních společností nebo mohou kontaktovat Komisi na telefonu zdarma 800160170, kde mohou nechat vzkaz a kontakt na sebe nebo na telefonech 221096112-3. V případě vzniku škody se mohou obrátit s žalobou o náhradu škody na soud.

Upozornění na problematiku nevýhodných výkupů a podrobné rady a návody se základními zásadami investování jsou k dispozici na internetových stránkách Komise www.sec.cz v Rádci investora, popřípadě v tištěné podobě v sídle Komise a v pobočkách některých bank a investičních společností.

Radka Procházková tisková mluvčí

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.02.2026
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře
14:42Nuda ve Frankfurtu. ECB preferuje stabilitu sazeb
14:30Základní úroková sazba zůstává na 3,5 procenta, rozhodla ČNB
14:00Bank of England drží sazby, ale připouští blížící se snížení
13:10Braňo Soták: Alphabet kráčí po tenkém laně. Zatím ale mezi masivními investicemi a doručovaným růstem balancuje úspěšně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university