Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pražská burza se v mohutném rally vyhoupla na tříleté maximum,  PX 50 udolal úroveň 600 bodů!!!

    Pražská burza se v mohutném rally vyhoupla na tříleté maximum, PX 50 udolal úroveň 600 bodů!!!

    21.08.2003 18:20
    Autor: 

    Pražská burza ve čtvrtek prošla jednou z nejhektičtějších seancí v letošním roce. Nespoutaný optimismus, který opanoval většinu blue chips pražské burzy však před zahájením seance očekával jen málokdo.

    Perné chvíle market makerům připravily především akcie Českého Telecomu. Ty od samého rána registrovaly nákupní zájem jak domácích tak i zahraničních investorů, nicméně větší prodejní objednávky stále ještě měly ambice umravňovat kursový vývoj pod úrovní 290 Kč.
    Jakmile ale prodejcům na těchto cenách došel dech, rozpoutalo se mohutné rally. V rámci následných vln masivních nákupů pak akcie ČT projížděly jednotlivé úrovně odporu jako nůž máslem a panická snaha „dokoupit se“ v tomto titulu v závěru seance dokonce vyšroubovala jeho cenu na až na 310 korun. Závěrečný kurs se usadil na úrovni 308,6 Kč, tj o famózních 8,7% výše oproti závěru z předešlé seance. Dnešní objem obchodů s tímto titulem ve SPADu přitom činil vysokých 409 mil. Kč.

    Právě akcie Českého Telecomu největší měrou přispěly k růstu indexu PX 50 nad magickou úroveň 600 bodů -závěrečná hodnota indexu na 603,5 bodů přitom představuje více než tříleté maximum. Stranou zájmu nezůstaly ani akcie Komerční banky, které si díky agresivním nákupním objednávkám polepšily o 3,4% na 2249 korun. Se všeobecným optimismem se svezly i akcie společnosti ČEZ, jež posílily o 2,6% nad úroveň 130 Kč.

    Vladimír Vávra


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu