Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street zaznamenává 16měsíční maxima, Hewlett-Packard však zklamal

Wall Street zaznamenává 16měsíční maxima, Hewlett-Packard však zklamal

20.08.2003 8:44
Autor: 

Technologické tituly vytáhly Nasdaq (+1,24%) na 16měsíční maximum, když se zejména dařilo výrobcům mikroprocesorů Applied Materials (+1,7%) a Intel (+1,07%), které doplnily Microsoft (+3,58%) a Cisco (+1,48%). Naopak velký pokles zaznamenaly akcie společnosti Home Depot, které ztratily 5,2 procenta, přestože čtvrtletní výsledky dopadly lépe. Akcie Home Depotu pak byly hlavní brzdou indexu Dow Jones, který zaznamenal nárůst o 0,17 procenta.

Index S&P získal 0,26 procenta. Investoři však včera nakupovali opatrněji poté, co televizní stanice CNN jako první přinesla obrazové zprávy z Bagdádu, kde došlo k explozi v nákladním automobilu, při kterém přišlo o život nejméně 20 lidí. Taktéž stav spotřebitelské důvěry podle Michiganské univerzity na chvíli zabrzdil růst indexů, nicméně optimismus převážil a trh se opět vydal vzhůru.

Proto bude velmi zajímavé, jak se dnes zachová trh v návaznosti na zklamání, které představila společnost Hewlett-Packard. Pouze 23 centů na akcii bylo opravdu málo oproti průměrnému očekávání, které se pohybovalo kolem 26 centů. Akcie HP tak v prodlouženém obchodování ztratily 10 procent!!!

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.02.2026
8:55Lagardeová mandát dokončí, ECB pokutuje J.P. Morgan a BofA chce posílit private credit  
8:43Rozbřesk: Růst amerického HDP: už ne šokující, ale stále solidní
6:06Poptávka po AI kabeláži zrychluje. Credo má 30% potenciál růstu, tvrdí Goldman Sachs  
19.02.2026
22:00Americké trhy zakončují v záporu  
17:38Čínská záhada se nekoná
15:43Pokrok čínských technologických společností je pozoruhodný, přiznává Altman
14:25Walmart díky online prodeji zvýšil tržby, zveřejnil ale opatrný výhled
14:01Rotace na trhu sílí. Volatilita akcií je nejvyšší za třicet let, S&P 500 přesto stagnuje
12:33Wall Street, vláda i kryptofirmy v Mar-a-Lago. Politický význam kryptoměn roste
12:14Blíží se čas, kdy kvantové počítače budou součástí datacenter. Průlom může přijít už v roce 2027
11:29ČEZ, a.s.: Volba místopředsedů dozorčí rady
11:14Lepšímu sentimentu se nečekaně postavil do cesty Fed. Evropa se červená  
10:54Booking výhledem překonává odhady. Zároveň chystá stock-split 25 ku 1  
9:33Účetní zásah u Nissanu stáhl výsledky Renaultu do hluboké ztráty, tržby ale vzrostly o tři procenta
9:10Airbus zvýšil zisk o třetinu, ale výrobu brzdí chybějící motory
8:51Kofole klesly tržby, Nestlé zvažuje prodej podílu ve zmrzlinách a Fed zmiňuje i možnost zvýšení sazeb  
8:51Rozbřesk: Jestřábí zápis z posledního sezení Fedu vylučuje snížení sazeb v březnu
6:03Waymo – bezpečnost robotaxíků a další expanze
18.02.2026
22:01Akcie smazaly část zisku po zveřejnění zápisu Fedu  
17:36Kofola nedosáhla na cíl EBITDA pro rok 2025. Největšími vlivy cukrová daň na Slovensku a počasí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
16:00USA - Prodeje nových domů