Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dow Jones dosáhl 14ti měsíčního maxima, obchodní řetězce v popředí zájmu

Dow Jones dosáhl 14ti měsíčního maxima, obchodní řetězce v popředí zájmu

19.08.2003 8:47
Autor: 

Necelé jedno procento stačilo indexu Dow Jones (+0,97%) k tomu, aby se jeho hodnota dostala na nejvyšší úroveň za posledních 14 měsíců. Velký podíl na tomto oživení měly lepší než očekávané výsledky obchodního řetězce Lowe’s (+6,25%), které svým výhledem o srpnových tržbách podpořil Wal-Mart (+1,41%).

Nová modelová řada, kterou uvede společnost AMD na trh v průběhu příštího měsíce, bude podle časopisu Barron’s velmi důležitá a mohla by výrazně zvýšit tržby společnosti. Tyto informace pak způsobily nárůst akcií AMD o 14 procent, čímž zaznamenal tento titul největší nárůst ze společností zahrnutých v indexu S&P, který včera získal 0,92 procenta.

Polovodičový sektor byl pak pozitivně směřován díky zvýšenému doporučení analytiků Smith Barney. Index Nasdaq tak zaznamenal 2,2procentní nárůst, když se v popředí zájmu objevovaly tituly Intel (+4,55%), Dell (+2,6%) a Hewlett-Packard (+3,41%). I nadále v hledáčku investorů zůstávají akcie společností, které by se mohly podílet na obnově a modernizaci elektrické sítě v USA, ačkoliv i evropské společnosti nechtějí zůstat pozadu a společnosti Siemens a ABB již připravují své nabídky (GE +3,5%, Caterpilar +2,9% a Honeywell +2,73%).

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
8:57Colt CZ překonal očekávání, USA předložily plán pro mír a ARM uvede vlastní čipy  
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19PODCAST Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu
8:51Trhy se uklidňují po prudkých výkyvech, pozornost ale zůstává na Blízkém východě  
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo