Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technologie ztrácejí dech již třetí týden v řadě, Dow rostl

Technologie ztrácejí dech již třetí týden v řadě, Dow rostl

11.08.2003 13:02
Autor: 

Nejlépe performující sektor letošního obchodování na Wall Street, co se absolutního výnosu týče, klesá již třetí týden. Akcie společností, které jsou spjaty s počítačovým sektorem tak trpí nezájmem investorů, nebo se spíše dostávají do fáze vybírání zisků. Index Nasdaq tak díky této situaci ztratil v průběhu uplynulého týdne 4,2 procenta. Pokles se nevyhnul ani indexu S&P, který ač prošel čtyřmi růstovými seancemi, nedokázal umazat veškeré ztráty a propadl o 0,3 procenta. Jediným vítězem se stal index Dow Jones, který si udržel svoji pozici a získal ve svůj prospěch 0,4 procenta.

Pokles indexu Nasdaq byl největším týdenní propadem od 17. ledna. Propadům pak dominovala společnost Nvidia (-21%), která dodává své grafické karty a mikroprocesory společnostem Dell a Microsoft poté, co oznámila, že předpokládaný růst tržeb nebude naplněn. Akcie společnosti za uplynulý rok zhodnotily o více jak 65 procent, a tak zpráva vedení společností zklamala trh. To, jak je důležité překvapit a ne jen naplnit očekávání, demonstrovali investoři na akciích společnosti Cisco Systems. Ty ztratily 8,2 procent v návaznosti na zveřejněné čtvrtletní výsledky a prohlášení, že poptávka je stále „křehká“.

Finanční akcie ustály turbulence na trhu dluhopisů a mezi vítězi se objevila jména Morgan Stanley (+5,2%), Lehman Brothers (+4,5%) a MBIA Inc (8,1%). Dařilo se retailovým řetězcům, když růstu dominovaly akcie společností Home Depot a Wal-Mart. Energetický sektor prošel konjunkturou v návaznosti na nárůst futures kontraktů na dodávky zemního plynu. Ty v uplynulém týdnu povyskočily o 3,3 procenta poté, co rezervy podle vládních úřadů dosáhly nejmenšího navýšení od května. To zvyšuje obavy o vývoj cen na nadcházející zimní sezónu. (Devon Energy +7,6%, Exxon Mobil +3,4%).

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
17:14Monetární středověk, fiskální doba kamenná?
15:30Nový technologický hit: simulace lidského chování?
14:05Evropské technologické firmy s valuací 1,4 bilionu dolarů skončily v zahraničí, upozorňuje studie
12:47Evropská energetika má stále prostor růst. Morgan Stanley zvyšuje doporučení  
12:04Nálada investorů stoupá s rostoucí důvěrou v příměří v Íránu  
11:07Nečekané změny v mezinárodním rezervním systému – vliv zlata a nástup netradičních měn
10:56Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v březnu snížila méně, než se čekalo
9:58Ropa výrazně zlevňuje v naději na jednání s Íránem, Brent klesl pod 100 dolarů
9:48Komárkův Allwyn dokončil spojení s řeckou OPAP, vstoupil tak na aténskou burzu
9:33Rozbřesk: Washington tlačí Írán k jednání. Trhy si oddychly, ekonomika už šok vstřebává
9:16Colt CZ potvrzuje odolnost portfolia, růst v roce 2026 potáhne munice a nový segment energetických materiálů  
8:57Colt CZ překonal očekávání, USA předložily plán pro mír a ARM uvede vlastní čipy  
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo