Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky firem a včerejší závěr na americkém kontinentě sráží Evropu do kolen

Výsledky firem a včerejší závěr na americkém kontinentě sráží Evropu do kolen

06.08.2003 13:50
Autor: 

Evropské burzy od rána oslabují, špatný závěr v USA a horší výsledky reportujících společností vytvořily prostor pro dnešní propad. Především nízká poptávka po některém zboží, jako jsou počítačové komponenty nebo průmyslové chemikálie, nepomáhá ke zlepšení ziskovosti v korporátním sektoru tolik, kolik někteří investoři očekávali.

Z evropských indexů se jedině kodaňská burza pohybuje nahoře, zbytek oslabuje: britský index FTSE100 propadá o 1,4%, německý DAX ztrácí dokonce 2,2%, francouzský index CAC40 oslabuje o 1,5% a panevropský index DJ STOXX50 se nachází 1,5% v mínusu. Také všechny sektory se nacházejí v negativním pásmu, nejvíce ztrácejí technologie (-2,8%), pojišťovny (-2,3%) nebo chemické koncerny (-2,1%).

Jedním z hlavním titulů dne je Alstom. Společnost, která je na pokraji bankrotu, dnes měla uveřejnit plán své restrukturalizace, plán refinancování, navíc jí byla přislíbena pomoc jak ze státních, tak i soukromých zdrojů. Úvodní reakcí bylo posílení o 12%, aby v zápětí titul propadl pod 9% a byl na několik desítek minut suspendován. S akcií se začalo znovu obchodovat krátce po půl jedenácté.

Po ránu reportoval své výsledky Bayer, který díky silnému euru vykázal o něco horší výsledky než se očekávalo, firma Adidas-Salomon vykázala naopak lepší výsledky a potvrdila celoroční odhad 5% nárůstu tržeb a dokonce 10-15% nárůst zisku. Třetici reportujících uzavírá bankovní dům Commerzbank, přestože společnost vykázala výsledky více méně v souladu s očekáváním (trh očekával lepší provize), akcie oslabuje o 6%.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.12.2025
6:06Investiční výhled 2026: Dluhy dlouho nejsou problém... Až najednou ano  
10.12.2025
22:10Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce
22:02Zámořské indexy posílily po snížení sazeb  
20:02Fed snížil sazby o čtvrt bodu
17:55Trh a společnosti nyní a před 25 lety…
17:06Inflace v listopadu zvolnila, stál za tím vývoj cen potravin
16:31Malý krok pro člověka, velký skok pro AI? Start-up podporovaný Nvidií vytrénoval první model přímo ve vesmíru
15:09Nová studie: Brexit má skutečně znatelné negativní dopady na britskou ekonomiku
13:16Snižování sazeb se chýlí ke konci, "obchod zklamání" posouvá výnosy na šestnáctiletá maxima
11:47Mezinárodní měnový fond zlepšil výhled čínské ekonomiky, ale vyzval k reformám
11:36KKCG Financing a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
11:20Fed dnes opět sníží sazby, ale co bude dál? Evropské trhy dopoledne většinou v červeném  
11:15Fed míří ke snížení sazeb. Trhy čekají na akciích největší pohyb od března  
9:50SpaceX se chystá na na burzu. Cílí na největší IPO v historii, od investorů chce vybrat přes 30 miliard dolarů
9:41Cena stříbra pro okamžité dodání je na rekordu, přesáhla 61 dolarů za unci
9:38Americká centrální banka dnes zřejmě znovu sníží úrokové sazby
9:25Čína zvažuje omezení přístupu k čipům Nvidie navzdory Trumpovu povolení
8:55Rozbřesk: Po šesti letech německé stagnace přijde v roce 2026 opatrné cyklické oživení
8:53Trhy očekávají rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Evropské indexy pod tlakem  
8:50NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Broadcom Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
Imperial Petroleum Inc (09/25 Q3, Bef-mkt)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD
22:15Costco Wholesale Corp (11/25 Q1)