Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amazon.com čaroval s čísly, ale nepodváděl … technologie zpět v sedle, farmaceutické společnosti ztrácejí dech

Amazon.com čaroval s čísly, ale nepodváděl … technologie zpět v sedle, farmaceutické společnosti ztrácejí dech

23.07.2003 8:32
Autor: 

Tento týden je ve znamení společností z farmaceutického sektoru, protože své výsledky zveřejňují Merck & Co (-3,4%), Eli Lilly (-0,4%) a Pfizer (-0,34%). V Evropě trojlístek doplňují Roche, AstraZeneca a GSK. Investoři zatím vyčkávají v důsledku sníženého odhadu tržeb na další období právě od prvně jmenováného Mercku.

Včerejší obchodování však do svých rukou vzal jiný sektor. Po delší pauze se do povědomí investorů vrací technologické akcie. Jedním z důvodu proč tomu tak je, bylo zvýšené doporučení analytiků Lehman Brothers pro polovodičový sektor a pro akcie společností Texas Instruments (+7,7%) a RF Micro Devices (+8,83%). Texas Instruments ohlásil zvýšenou poptávku po polovodičových součástkách, které jsou používány pro mobilní telefony. Mezi ně patří foto kamery a MP3 přehrávače. Podporu technologiím dodalo zvýšení odhadů zisku výrobce optických kabelů společnosti Corning (+9,6%), která očekává zisk na akcii ve výši 1až 3 centů.

Pokles zaznamenaly akcie Eastman Kodak (-3,2%), které negativně reagovaly na snížený rating od Standard & Poor’s, jež přišlo poté, co společnost oznámila akvizici společnosti PracticeWorks, čímž se podle slov ratingové agentury odchyluje od plánu snížit celkové zadlužení.

Po závěru trhu oznámil největší knižní online prodejce na světě Amazon.com snížení ztráty v návaznosti na 1,4 mil. prodaných výtisků knihy, která by svým námětem sice měla více lákat dětské čtenáře, ale ta naopak strhla neuvěřitelný zájem dospělých. Příběhy malého čaroděje Harryho Pottera, který tak nejen své autorce, ale současně prodejcům knih udělal velkou radost přičarovaly Amazonu jeho výsledky. Trhy taktéž pozitivně vnímaly zprávy z Iráku, které se opět vrátily na obrazovky médií v návaznosti na zveřejněné informace o zabití obou synů bývalého iráckého diktátora Saddama Husseina. Index DJI získal 0,68%, index S&P vzrostl o 0,95% a index Nasdaq přidal 1,47%.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.06.2026
17:02Na jak silných nohou trh stojí po „11 % korekci“?
14:48Traders Talk: Polovodiče táhnou rally, ale mohou bolet nejvíc. Co teď hrát?
13:04SpaceX překonala Amazon a krátce i Microsoft. Její růst ale stojí na křehkých základech  
11:29Volatilita na techu a smíšené obchodování před premiérou nového šéfa Fedu  
10:22Jakub Blaha: Evropské automobilky v krizi, tlak na marže bude pokračovat  
9:12Rozbřesk: O krátkém a dlouhém konci české výnosové křivky. Jak se budou vyvíjet úrokové sazby?
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o stanovení MREL
8:46SpaceX pokračuje v letu do stratosféry, Volkswagen je pod tlakem a dnes bude mít premiéru nový šéf Fedu  
6:00Warsh chce změnit Fed. Méně komunikace, více flexibility  
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  
17:14Jen jedna dominance
16:22Yum! Brands prodává Pizza Hut za 2,7 miliardy USD. Dál sází na KFC a Taco Bell
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba