Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Dnešní vývoj akcií ČEZ:  lehce nabyl, lehce pozbyl...

    Dnešní vývoj akcií ČEZ: lehce nabyl, lehce pozbyl...

    22.07.2003 17:57
    Autor: 

    Pražská burza během úterní seance mírně oslabovala, když vyjma akcií společnosti ČEZ uzavřela většina SPADových blue chips v záporném teritoriu . Hlavní benchmark pražské burzy index PX 50 přitom oslabil o 0,2% na hodnotu 558,2 bodu. Zajímavým vývojem procházely především akcie společnosti ČEZ, které během dne za setrvávajícího přílivu nákupních objednávek dále posilovaly, přičemž dokonce pokořily úroveň 121 korun, aby pak během jediné hodiny v závěru seance díky vybírání krátkodobých zisků propadly zpět k otevíracím úrovním. I tak ale tento titul zaznamenal mírný růst o 0,3% (119,2 Kč). Se zobchodovanými 199,5 mil. Kč se akcie ČEZ zároveň staly také nejaktivnější emisí seance. Akcie Komerční banky - druhá nejobchodovanější emise - v závěrečném zúčtování jen stagnovaly na ceně 2041 korun a bez významnější změny skončily také akcie Českého Telecomu, které stále nemají dost sil přehoupnout se přes úroveň 280 korun. Největšími tahouny úterního poklesu indexu se staly akcie Erste bank (-0,9%) a Philip Morris ČR (-0,7%). Obchody v segmentu SPAD přitom dosáhly jen průměrné sumy 475,6 mil. Kč.

    Vladimír Vávra

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y