Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Intel vítězem, Wall Street odebrala zisky Altria, Boeing, Fannie Mae a FleetBoston zklamaly

Intel vítězem, Wall Street odebrala zisky Altria, Boeing, Fannie Mae a FleetBoston zklamaly

16.07.2003 8:54
Autor: 

To, co se podařilo Citigroup a Bank of America, nezopakovaly svými hospodářskými výsledky v průběhu včerejšího obchodování další finanční instituce, ačkoliv makléřské společnosti díky dobrým čtvrtletním výsledkům Merrill Lynch (+4,65%)posilovaly. Fannie Mae (-3,2%) totiž překvapila trh informací o možném nesplnění očekávání analytiků, co se letošního zisku týče, a podobný nádech měla zpráva sedmé největší banky ve Spojených státech - FleetBoston (-3,5%), která se také obává o dodržení svých odhadů pro zisk v roce 2003.

Největší podíl na propadu indexu Dow Jones měly však akcie Altria Group (-3,48%) a Boeing (-3,3%). Akcie první jmenované čelí již několik dní výprodejnímu tlaku poté, co se znovu otevřela otázka USD 10,1 mld. odškodnění za nedostatečné vysvětlení názvu „light“ na krabičkách cigaretového výrobce Philip Morris USA. Illinoiský soud totiž zrušil předešlé snížení finanční částky, kterou společnost musí složit před tím, než bude moci podat odvolání. Boeing pak klesal v návaznosti na zveřejněné informace o očekávaném poklesu čtvrtletního zisku řádově o USD 0,87/akcii poté, co společnost podhodnotila náklady pro uvedení satelitů pro telekomunikační společnosti.

Dobrý odhad analytiků společnosti Merrill Lynch, kteří doporučili klientům výprodej akcií energetické společnosti Mirant, naplnila společnost tím, že v průběhu včerejšího dne podle předpokladů analytiků požádala o ochranu před věřiteli. Závěr obchodování již patřil společnostem Motorola a Intel. Největší výrobce mikroprocesorů na světě po závěru trhu předčil veškerá očekávání, když se jeho zisk zdvojnásobil na USD 0,14/akcii a jeho akcie v obchodování po závěru trhu posílily na USD 25,35 (+5,2%). Společnost taktéž očekává velmi dobrý výsledek v nadcházejícím čtvrtletí. Motorola předpokládá tržby ve třetím čtvrtletí na úrovni USD 6,3 - 6,5 mld., což znamená čtyřprocentní pokles oproti loňskému roku, a zisk na akcii by se měl pohybovat mezi USD 0,02 - 0,04, když analytici předpokládají USD 0,05. Akcie společnosti po závěru obchodování mírně oslabily z důvodu očekávání, že se Motorole podaří překonat odhady. Index S&P klesl o 0,34% a index Nasdaq o 0,9%.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data