Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall street otevře asi smíšeně, GE přes pokles zisku v souladu s očekáváním

Wall street otevře asi smíšeně, GE přes pokles zisku v souladu s očekáváním

11.07.2003 15:23
Autor: 

Konec týdne se na amerických akciových trzích projeví nejednotně, půjde především o jednotlivé akcie, na které vycházejí komentáře, zprávy nebo dokonce finanční výsledky za poslední čtvrtletí. Investoři tak v poslední době stojí před otázkou, zda zhruba 20% nárůst hlavních amerických indexů opravdu odpovídá hospodářským výsledkům firem. Jednou z takových je General Electric.

Většina futures amerických indexů se během dne pohybovala v poměrně úzkém pásmu kolem nulové změny. Nyní futures indexu Dow Jones Industrial Average posilují o 0,11% na hodnotu 9025 bodu, futures kontrakty širšího indexu S&P500 téměř beze změny (0,04%) na hodnotu 989,1 bodu a futures technologického indexu NASDAQ také jen nepatrně v plusu 0,08% na hodnotě 1273,5 bodu.

General Electric, druhá největší společnost podle tržní kapitalizace, vykázala 14% pokles zisku, což však bylo v souladu s očekáváním většiny analytiků. Také oni odhadovali nižší zisky, především kvůli nižším dodávkám turbín pro výrobu elektrické energie a také nižším objednávkám v divizi plastů. Ještě před otevřením trhu posilují také firmy, které jsou zapojené do tzv. „azbestových žalob“ (např. Halliburton Co. nebo W.R. Grace & Co. a další). Důvodem je odsouhlasení vzniku fondu, který by měl pomáhat se soudním vyrovnáním žalovaných stran. Počáteční vklad by měl činit až 108 mld. USD. Tato informace pomáhá i ADR evropských firem.

Z technologických titulů oslabí Quantum Corp., výrobce zálohovacích zařízení totiž vykázal v uplynulém čtvrtletí hrubou ztrátu 3 centy/akcii, zatímco trh očekával zisk ve výši alespoň 3 centů. Z menších firem posílí Millennium Pharmaceuticals Inc., spekuluje se o možném převzetí firmy poté, co bude povolen její lék Velcade k širšímu použití. Coca Cola přišla před chvilkou s oznámením, že je vyšetřována státním zastupitelstvím. Je prý důvodně podezřelá, že jedna z jejich divizí uměle nafukovala zisky, uvedl to bývalý zaměstnanec Coca Coly, který pracoval jako interní auditor.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst