Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské burzy přímo

Evropské burzy přímo "projely" prvním růstem za posledních pět dní … za volant usedly automobilky

02.07.2003 18:03
Autor: 

Jako mávnutím kouzelného proutku zmizely včerejší chmurné vyhlídky a evropské indexy se zpožděním reagovaly na velkolepý obrat na Wall Street. Přes Atlantik přišla ještě jedna nová zpráva. Ta byla o prodejích automobilů na území Spojených států a ukázala dobrý výsledek zahraničních automobilek, zejména německých.

Akcie BMW (+3,32%), DaimlerChrysler (+2,53%) a Porsche (+1,41% výrazně posílily a následoval je koncern VW (+2,2%), jehož výsledky nebyly tak dobré jako ostatních. Francouzský trh pevně řídila automobilka Renault (+5,8%), která je 44procentním vlastníkem automobilky Nissan, jejíž výsledek v zámoří taktéž překonal očekávání.

Podle některých analytiků budou investiční prostředky dříve či později plynout do technologických titulů a dnešní den tomu byl příkladem. Dařilo se holandskému Philipsu (+3,36%) a německému Infineonu, jehož růst byl podpořen zvýšeným doporučením analytiků HVB na „outperform“ (+7,44%). Pozitivní náladu na technologickém trhu ještě více podpořilo nákupní doporučení analytiků Merrill Lynch na akcie Microsoftu. Pozitivní dopad včerejšího rozhodnutí soudu taktéž pocítily akcie CSFB (+6%), společnost stejně jako Merrill Lynch a Goldman Sachs čelí žalobám za zneužívání akciového výzkumu k získání lukrativních zakázek na emitování cenných papírů. Evropské indexy tak uzavírají: DJ Stoxx 50 +1,87%, DAX +2,25%, FTSE +1,08, CAC +2,19%, AMST +3,18%.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.02.2026
22:01Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech  
17:09PODCAST Týdenní výhled: Výprodej kovů, Trumpův nominant do čela Fedu i výsledky big techu  
16:32Bydlení koncem roku přestalo zdražovat, mezičtvrtletně se ceny neměnily
16:30Nečekaně silný příliv objednávek pro americký průmysl vytáhl ISM do pozitivního pásma  
16:15Nedůvěra v dolar a opak u akcií?
14:58EU zvažuje v rámci nových sankcí zákaz dovozu mědi a platiny z Ruska
14:24Rozpočet byl v lednu v přebytku přes 32 miliard, výdaje omezilo provizorium
13:23SpaceX a xAI údajně jednají o fúzi. Musk chce spojit rakety a umělou inteligenci
13:19Walt Disney vykázal rekordní tržby ze zábavních parků a výletních plaveb
12:03Drahé kovy dál padají, trhy se však už snaží hledat lokální dno  
11:15Bitcoin se ráno dostal na desetiměsíční minimum
10:34Dominik Rusinko: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě
10:08Nvidia zchladila megainvestici do OpenAI a opět vyvolala debatu o cirkulárních dohodách
8:48Trhy v červených číslech, komodity ve výprodeji. Investoři sledují Fed i Nvidii  
8:46Rozbřesk: Startuje klíčový týden pro české sazby, čeká nás lednová inflace a zasedání ČNB
6:08Marcus: Mění se sentiment vůči umělé inteligenci, velké technologie dělají všechny v podstatě to samé
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Nově otevřená prac. místa