Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dealeři ČSOB mají jít do vězení na 2,5 roku a zaplatit ztrátu 2,4 mld. Kč

Dealeři ČSOB mají jít do vězení na 2,5 roku a zaplatit ztrátu 2,4 mld. Kč

26.06.2003 11:08
Autor: 

komentář doplněn
Pražský městský soud dnes rozhodl, že bývalí obchodníci s dluhopisy v ČSOB mají za několikamiliardovou ztrátu, kterou bance způsobili, jít do věznice s dozorem na 2,5 roku a zaplatit škodu přes 2,4 miliardy korun.

Bohumír Czernek a Bohumil Stádník byli uznáni vinnými z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Ztrátu prý způsobili ČSOB hazardním obchodováním na mezinárodním trhu dluhopisů. Soud také zakázal oběma odsouzeným po dobu deseti let zastávat funkce makléřů nebo dealerů kapitálových trhů. K částečné úhradě škody bude použit dříve zajištěný majetek obou obchodníků v hodnotě 10 mil. Kč.

Proti rozsudku se na odvolal třicetiletý Stádník, státní zástupce Zdeněk Valášek a Czernek si nechali lhůtu na rozmyšlenou. Státní zástupce původně žádal pro každého z obviněných více než pětiletý trest vězení.

Čechoameričan Czernek si z trestu odpykal již 1,5 roku ve vazbě, Stádník asi tři měsíce. Soud rozhodl o propuštění Czerneka z vazby, musí v ní však zůstat, neboť státní zástupce Valášek podal proti rozhodnutí soudu stížnost k vrchnímu soudu.

(zdroj: ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data