Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Česká koruna po včerejším ranním začátku na kurzu EUR/CZK 31,500 oslabovala

25.06.2003 9:10
Autor: 

Česká koruna po včerejším ranním začátku na kurzu EUR/CZK 31,500 oslabovala dopoledne na 31,630, což byla nejslabší hodnota za poslední tři týdny. Důvodem poklesu byly především vyšší nákupy eura pro repatriaci dividend zahraničním vlastníkům. Takové nákupy budou zřejmě pokračovat i v dalších dnech. Odpoledne se však situace zklidnila a koruna začala posilovat. Závěr obchodování ji zastihl na 31,555. Dnes ráno kurz EUR/CZK otevřel na 31,520 a měl by zůstat mezi 31,350 a 31,750. Koruna v úterý oslabovala vůči americkému dolaru. Z ranních 27,290 v průběhu dopoledne klesla na 27,38 díky posílení americké měny na eurodolarovém trhu. Kolem poledne pak koruna své ztráty smazala, odpolední hodnota amerického indexu Conference Board ale opět dolar posílila. Kurz USD/CZK pak končil na 27,420.

Dnes kurz USD/CZK začíná na 27,360 a měl by se pohybovat v intervalu 27,20 až 27,70. Díky časovému posunu konečné rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách kurz neovlivní. Bankovní rada České národní banky dnes bude projednávat zprávu o hospodářském a měnovém vývoji. Pokles sazeb se ale neočekává.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.07.2026
14:43Grantham: Nevěřit býčí propagandě
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst