Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna technicky posílila téměř o deset haléřů na 31,36 Kč/EUR

Koruna technicky posílila téměř o deset haléřů na 31,36 Kč/EUR

22.05.2003 18:27
Autor: 

V průběhu dnešního nelikvidního obchodování se koruně podařilo posílit k euru téměř o deset haléřů na závěrečných 31,36 Kč/EUR. Mimo jiné díky tomu se udržel silný také dolarový kurz koruny, který končí na 26,80 Kč/USD.

Znovu se opakuje scénář z posledních dnů - obchodování má technický charakter, chybí reálný zájem investorů a klientů, trh postrádá rovněž spekulativní impulsy, neboť se zdá, že je koruna v pásmu 31,00 až 32,00 Kč za euro správně fundamentálně ohodnocená. Podobný charakter obchodování očekáváme i zítra, teprve v pondělí bude pravděpodobně rušno v souvislosti se zveřejněním dubnové obchodní bilance společně s revizí údajů o zahraničním obchodě za první čtvrtletí. ČSÚ dnes indikoval, že revize bude "větší než obvyklá", srovnatelná se 40 miliardovou opravou z úvodu letošního roku však prý nebude, zemětřesení na devizovém trhu tudíž nečekáme.

Na eurodolarovém trhu jsme byli do 14:30 hodiny svědky strmého propadu americké měny na denní minimum 1,1729 USD/EUR, poté však přišla pozitivní korekce na aktuálních 1,1700. Na dolaru se mírně pozitivně projevil optimistický úvod americké akciové seance. Také eurodolarový trh zůstává bez ekonomických impulsů, větší volatilita vyhovuje především maržovým obchodníků. Bez reakce zůstala slova Petera Fishera z amerického ministerstva financí, že "čím méně verbálních zásahů do kurzů měn, tím lépe". Komisař Pedro Solbes se opět nechal slyšet, že je s úrovní kurzu eura spokojen, více mu však vadí rychlost posílení měny a vysoká volatilita s tím spojená. V případě negativní zprávy nebo prudkého obratu na akciovém trhu by dolar mohl dnes v noci testovat úroveň startovací 1,1747 USD/EUR. Na druhou stranu, trh se bojí případné japonské intervence, jež by posílila dolar v průběhu nočního asijského obchodování.

Situace ve středoevropském regionu nebyla pro měny tamních států tak příznivá, jako v případě české koruny. Slovenská koruna končí tam, kde začala (41,14 SKK/EUR), polský zlotý odpoledne změnil směr a zavírá také bez zisku, forint oslabil na 246,10 HUF/EUR.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.06.2026
15:30Goldman Sachs: Capexy Oraclu sice investory vyděsily, ale část trhu z nich těží  
14:52ECB podle očekávání zvýšila úroky, depozitní sazba je na 2,25 procenta
13:45OpenAI zvažuje výrazné zlevnění tokenů. Chce tím předskočit Anthropic
12:16Oracle doručil silná čísla, trh ale znervóznily obří investice do umělé inteligence  
11:56Mercedes se dohodl s firmou Tytan na spolupráci při výrobě systémů proti dronům
11:06Vyšší investice Oraclu do datacenter děsí investory. Akcie reagují poklesem  
10:27Akcie naznačují obrat vzhůru, zatímco se čeká na ECB a další inflační čísla  
10:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
9:45Státy EU a europoslanci se shodli na úpravě emisních povolenek ETS 2
8:50Rozbřesk: ECB dnes „potrestá“ eurozónu za uzavřený Hormuzský průliv zvýšením sazeb
8:38Eskalace v Íránu zvyšuje napětí, ECB míří ke zvýšení sazeb a Oracle překvapil capexy  
6:03Slok: Stagflační scénář se nepotvrzuje, ekonomika se přehřívá
10.06.2026
22:01Akcie klesly kvůli napětí mezi USA a Íránem, ropa opět posílila  
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - PPI, y/y