Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Za protisměrného pohybu svých blue chips pražská burza stagnuje

Za protisměrného pohybu svých blue chips pražská burza stagnuje

15.05.2003 11:52
Autor: 

Za relativně svižného obchodování pražská burza v úvodu čtvrteční seance stagnuje, když protisměrný pohyb nejlikvidnějších titulů má za následek jen minimální změnu hodnoty indexu PX 50 (-0,07%; 545,9 bodu).

Vzájemně protichůdný vývoj registrují především bankovní tituly, když Erste banka koriguje svůj růst z předešlých dní o 1,7%, zatímco akcie Komerční banky, podpořeny pozitivním vývojem na zahraničních trzích, přidávají bezmála půl procenta. Akcie KB si během dopoledne dokonce opětovně sáhly na úroveň 2100 korun, zde však je prozatím patrná rezistence. Stejně jako v rámci předešlé seance se zájmu investorů těší i akcie Českých radiokomunikací, které pod vlivem lepších než očekávaných výsledků dceřiného mobilního operátora T-Mobil rostou o 0,9%. Akcie Českého Telecomu se inspirovaly pozitivním sentimentem v sektoru evropských telekomunikací a přidávají 1,2% na cenu 347 korun, mírný růst pak registrují také akcie ČEZ (+0,2%) a akcie Philip Morris ČR (+0,3%).

Evropské trhy, nehledě potvrzení kontrakce svého tahouna - německé ekonomiky, rostou. Hlavní indikátor vývoje evropských burz index DJ STOXX 50 přidává 0,5%, britský FTSE 100 připisuje 0,3%, na nule se pak ocitá německý DAX.

Vladimír Vávra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků
16:22Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 95,60 Kč na akcii
15:55Portfolio 60/40: Akcie naceněny na revoluci, dluhopisy na „byznys jako obvykle“?
15:28Nové stroje od ASML jsou moc drahé, tvrdí TSMC a odkládá jejich nasazení
13:48Vedení ČEZ navrhlo vyčlenění nové dceřiné firmy, jde o první krok k zestátnění
13:13ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Valná hromada společnosti ČEZ
13:03SK Hynix prudce zvýšila zisk díky pamětím pro AI. Trh ale váhá, jak dlouho boom vydrží  
12:19Akcie ServiceNow po výsledcích prudce oslabily, firemní zakázky se kvůli válce na Blízkém východě zpozdily
11:57Evropě se nedaří navázat na americký růst. Podceňuje trh íránský problém?  
11:13Tesla nad odhady trhu, investory však znepokojují rostoucí kapitálové výdaje  
10:58Nokia překvapila silným ziskem, boduje díky AI a sázce na restrukturalizaci
10:34Prodej aut v EU v březnu vzrostl o 12,5 procenta, daří se BYD i Tesle
10:17Výhled na výsledky Monety: Hypotéky a poplatky táhnou, tlak na riziko roste  
10:13UNICAPITAL Invest VI a.s.: Výroční zpráva 2025
9:21CSG získala další zakázku na munici za téměř 250 milionů eur
8:56Rozbřesk: ČNB nemusí zvyšovat úrokové sazby. Prozatím
8:44České dividendy v centru pozornosti, příměří uklidňuje trhy a Tesla zvyšuje investice do AI a robotiky  
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university