Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V Americe bude začátek jednoznačnější, než tomu bylo v Evropě

V Americe bude začátek jednoznačnější, než tomu bylo v Evropě

09.05.2003 15:30
Autor: 

Wall Street je dnes připraven na silný začátek. Americké akcie jsou hnány komentářem spol. Intel (výrobce mikroprocesorů), který se týkal zvýšení poptávky po mikroprocesorech, odhadem zisků dalších podobných firem a zvýšením investičního doporučení na spol. Coca Cola. Tyto významné firmy na Wall Street spolu s dalšími změnami investičních doporučení hrají v tuto chvíli rozhodující roli při určení směru dnešního obchodování. Do hry se také zapojuje americký dolar, který zaznamenal v posledních dnech výrazné propady proti euru či japonskému yenu.

Futures amerických indexů od rána také ukazují jednoznačný začátek: futures kontrakty na index Dow Jones Industrial Average posilují o 0,32% na hodnotu 8505 bodu, futures indexu S&P 500 zpevňují o 0,42% na hodnotu 924,30 bodu a futures technologického trhu NASDAQ si připisují 1,03% (1129,50 bodu).

Akcie Coca-Coly porostou díky změně investičního doporučení, neboť analytik společnosti Bear Stearns zvýšil doporučení na tento titul z původního „peer perform“ na nové „outperform“. Komentář Intelu, resp. jeho COO ohledně zvýšení poptávky po mikroprocesorech, pomáhá celému sektoru, v Evropě už posílily společnosti jako Texas Instruments, Analog Devices Inc. nebo Applied Materials. Nepříjemný insider skandál se točí kolem společnosti ImClone Systems Inc. Její auditor KPMG požádal vedení o dodatečné informace z finančních transakcí, právě vedení je totiž podezřelé, že od roku 1997 krátilo stát na daních zhruba o 60 mil USD. Z dalších neméně zajímavých zpráv pro vás ve zkratce vybíráme:

- Activision Inc. – akcie posílila o 53 centů, nebo-li 3%, na $18.10 během “after-hour trading”. Výrobce videoher, který vykázal první ztrátu po víc než dvou letech, sdělil, že ztráta v tomto čtvrtletí bude menší, než se očekává.

- Nvidia Corp. – akcie zpevnila o $1.99, nebo-li 12%, na $18.05 během “after-hour trading”. Výrobce polovodičů, kterému v 1. čtvrtletí poklesl zisk, uvedl, že v následujícím čtvrtletí dosáhnou tržby o 18% víc než v Q1 ($405 mil.)

- Univision Communications – společnost uvedla, že Q1 čistý zisk byl o 68% lepší, než očekávali analytici

- Gateway Inc. – výrobce PC prohlásil, že chce v tomto roce prolomit nulový zisk. Společnost uvedla, že se dostane do zisku ve 4. čtvrtletí Q4. Gateway včera posílila o 3 centy na $2.99

- Powell Industries Inc. – akcie oslabila o $1.50, nebo-li 11% na $12 během “after-hour trading”. Výrobce kontrolních zařízení očekává zisk za poslední čtvrtletí 17 až 19 centů na akcii spíše než původně odhadovaných 21 až 26 centů Viktor Reischig

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.09.2025
17:19Německý dluhový obrat a americký tah na italský dluhový „standard“
17:04ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu
16:16Goldman Sachs: Investoři jsou ohledně evropských akcií skeptičtí
14:47Němečtí poslanci schválili rozpočet na letošní rok
13:59Roche kupuje za 3,5 miliardy dolarů firmu 89bio, cílí na léčbu obezity a nadváhy
13:58Britská centrální banka ponechala základní úrok na 4,00 procenta
13:33Nvidia investuje pět miliard dolarů do Intelu. Společně budou vyvíjet čipy pro PC a datová centra
11:42Závod mezi Novo Nordiskem a Eli Lilly o nejúčinnější pilulku proti obezitě nabírá na intenzitě
10:56Rohlik Group zvýšil hrubý zisk o 38 procent, provozní ztráta klesla na 1,54 mld. Kč
10:07Reakce na Fed byla negativní, ale trhy zřejmě ztráty rychle setřesou  
9:03Rozbřesk: Asertivní Fed bránící svoji nezávislost USD prospěl, viceguvernér ČNB Frait nevidí důvod snižovat sazby
8:35Trhy po snížení sazeb Fedu zamíří výše. Jaké výsledky ukázala COLT CZ Group?  
8:16Jakub Blaha ke COLT CZ Group po 2Q25: Slabší výkon palných zbraní kompenzován silnou muniční divizí a strategickou expanzí do energetických výbušnin  
7:45COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  
16:35Alibaba těží z domácího růstu AI sektoru, zatímco čínský regulátor omezuje Nvidii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.