Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Odpoledne se na evropských burzách  většinou obchoduje na denních maximech - DJ STOXX50 +0.99%

    Odpoledne se na evropských burzách většinou obchoduje na denních maximech - DJ STOXX50 +0.99%

    06.05.2003 17:15
    Autor: 

    Evropské trhy dnes skoro zázračně smazaly své ranní ztráty a odpoledne se ve většině případů pohybují velmi blízko svých denních maximálních hodnot - DJ STOXX50 +1%, německý DAX30 +0.16%, francouzský CAC40 +0.96% a švýcarský SMI +1.54%. Tento růst je ve většině případů tažen především akciemi pojišťoven, zajišťoven a bank. V rámci indexu DJ STOXX50 jsou nejlepšími investicemi dnešního dne Swiss Re (+3.17%), UBS (+2.97%), ING Group (+2.95%) a Aviva Plc (+2.84%). Jedinou "nefinanční" akcií v této skupině je Shell Plc, který posiluje o 2.86%. Na straně poklesu stojí především britská HBOS Plc, oslabující o 2.10%, následovaná výrobcem nápojů Diageo Plc (-1.68%) a Philips Electronics (-1.45%).

    Velká většina účastníků trhu s napětím očekává výsledek dnešního zasedání amerického FEDu, na kterém se bude diskutovat výše úrokových sazeb. Konsenzus je, že ke změně úrovně sazeb (nyní 1.25%) nedojde. FED se ale může přiklonit ke snižování na svém dalším zasedání. Pokud bude pokračovat současná stagnace americké ekonomiky, je skoro jisté, že centrální bankéři nebudou váhat a sazby sníží.

    Podobný krok investoři čekají také od Evropské centrální banky. Jeden z předních německých ekonomů dnes vyjádřil názor, že odhad růstu HDP ve výši 0.75% v roce 2003 (publikovaný německou vládou) je na horní hranici možného, on sám očekává hodnotu okolo 0.5 - 0.6%. To by znamenalo velmi nemilý odklon od oficiálních odhadů.

    Petr Žabža


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y