Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Dobré hospodářské výsledky ze Spojených států probudily Evropu z letargie

    Dobré hospodářské výsledky ze Spojených států probudily Evropu z letargie

    14.04.2003 13:18
    Autor: 

    Dnešním dnem začíná ve Spojených státech a v Evropě "výsledková sezóna" pro první čtvrtletí roku 2003, která slibuje mnohá překvapení. Do tohoto okamžiku již své karty odkryla Citigroup (79c na akcii proti očekávání 77c), Accenture (25c proti 24c oček.) nebo Fannie Mae (USD 1.84 na akcii proti očekávaným USD 1.73). To vede evropské indexy k návratu do růstového trendu, který ráno po několika prvních obchodech postupně vyprchal - DJ STOXX50 +0.98%, DAX30 +0.59%, CAC40 +0.33%, FTSE100 +0.88%, SMI +0.84%.

    Pojišťovna Allianz, která o tomto víkendu stanovovala cenu nových akcií, odpoledne obrátila ranní pokles a nyní roste o více jak 2.5%. Firma stanovila cenu nových akcií pro úpis na hodnotě EUR 38, což představuje horní hranici očekávaného rozpětí. Pokud bude emise úspěšná, Allianz bude schopna získat cca EUR 4.4 mld., což představuje více jak 80% očekávaného navyšování kapitálu v roce 2003.

    Ahold není schopen se vymanit z nekonečného kolotoče špatných zpráv, dnes v reakci na ně klesá o 4%. Podle informací výzkumné agentury AC Nielsen se růst tržeb v nizozemských supermarketech téměř zastavil, jako hlavní důvody jsou citované především makroekonomická situace a válka v Iráku. Ahold je také nucen se účastnit poměrně nákladné cenové války s ostatními konkurenty, přesto ztrácí klienty ve prospěch konkurenčních Aldi a Lidl. Podle interních informací je největší divize Ahold - Albert Heijn cca 7-8% za plánem tržeb.

    Petr Žabža


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)