Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza je během čtvrtečního dopoledne jedním z mála evropských trhů zaznamenávající růst

Pražská burza je během čtvrtečního dopoledne jedním z mála evropských trhů zaznamenávající růst

10.04.2003 11:34
Autor: 

Pražská burza ve čtvrtek dopoledne při nízké aktivitě odolává korekci na zahraničních trzích a zůstává v kladných číslech. Index PX 50 si připisuje 0,18% na 506,8 bodu, když „nad vodou“ ho poměrně překvapivě drží bankovní tituly.

Zajímavým vývojem prochází především akcie Komerční banky (+0,2%: Kč 2008), které pod vlivem dvou snížení investičních doporučení zrána oslabovaly až na cenu Kč 1985, avšak objemnější nákupní objednávka následně vytáhla kurs tohoto bankovního titulu zpět nad úroveň 2000 korun. Apreciaci kursu KB pak částečně podpořilo i zavírání krátkých pozic. Snížení investičních doporučení pro tento titul je tak dnes v podstatě přehlíženo, současné 12M cílové ceny totiž stále nabízejí zhodnocení investice o více než 15%.

Mírné ochlazení sentimentu pramenící z vybírání zisků pociťují akcie ČEZ, jejichž kurs upisuje 0,9% na Kč 101,5. Obchodní aktivita u ostatních titulů ve SPADu prozatím dosahuje bodu mrazu. Evropa od rána pokračuje ve své korekci, panevropský DJSTOXX50 přitom oslabuje o 1%, FTSE 100 ztrácí 0,8%, naopak na „zelenou“ nulu své ranní ztráty zkorigoval německý DAX.

Vladimír Vávra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data