Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Česká měna posiluje o deset haléřů na 31,93 Kč/EUR, čeká na ECB

    Česká měna posiluje o deset haléřů na 31,93 Kč/EUR, čeká na ECB

    03.04.2003 10:36
    Autor: 

    Koruna dnes dopoledne posiluje o více než deset haléřů ve srovnání se včerejší seancí, tedy dokonce na 31,90 Kč za euro. Pohyb koruny zatím následuje pouze polský zlotý, ostatní měny středoevropského regionu mají naopak tendenci oslabit nebo stagnují. Dolar je k euru dnes dopoledne bez výraznějších výkyvů a směru, čeká se na rozhodnutí Evropské centrální banky o sazbách.

    Koruna by měla dnes zůstat v rozmezí 31,90 až 32,10 Kč za euro (aktuálně 31,93), tedy očekáváme spíše oslabení z ranních úrovní. Část trhu spekuluje na snížení sazeb ECB, což by bylo důvodem pro setrvání koruny u silnější strany zmíněného rozmezí. Redukcí úroků by ECB podpořila ekonomický růst v eurozóně a zároveň vytvořila pozitivní úrokový diferenciál mezi ČR a zeměmi EMU. Kromě toho by bylo takové rozhodnutí určitým signálem pro ČNB.

    Co se týká dolaru, ten je od včerejšího večera klidný, kurz k euru je stabilní kolem 1,0770 USD/EUR, v současnou chvíli euro mírně ztrácí na 1,0780 USD/EUR. Impulsem ke kurzovým pohybům bude měnové rozhodnutí ECB a Bank of England, pozdě odpoledne potom údaje o aktivitě v amerických službách a především zprávy z Iráku.

    Předpokládáme, že se přísun pozitivních válečných zpráv opět zastaví poté, co spojenci včera zahájili novou a údajně úspěšnou ofenzívu, která vedla výraznému vzestupu americké měny. Očekáváme tlaky na znehodnocení dolaru v souvislosti se zprávami o nastalých problémech na bitevním poli. Na druhou stranu je zřejmé, že trhy vnímají výsledek celé operace jednoznačně - Saddámův režim bude dříve nebo později zničen. Dolar tak může krátkodobě opět oslabit, z pohledu střednědobého má však potenciál k růstu.

    Kurz koruny k dolaru se díky posílení na eurokoruně zhodnotil dnes dopoledne zhruba o sedm haléřů vs. včerejší závěr - aktuálně 29,63 Kč/USD.

    Radim Krejčí


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    25.08.2026
    14:42Akcie Nvidie zlevnily. Nižší násobek budoucích zisků ale nemusí znamenat podhodnocení
    12:20Investoři reagují na dopady klimatických extrémů. V centru pozornosti je chlazení, zemědělství nebo i maloobchod  
    11:22Dluhopisy v klidu, ropa níž. Akcie se dopoledne opatrně zvedají  
    10:58Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    10:35Cena bitcoinu poprvé od května překonala 80 000 dolarů
    10:28Goldman Sachs: Jediní, kdo na AI zatím vydělávají, jsou polovodiče
    9:02Rozbřesk: Napětí na americkém dluhopisovém trhu roste. Podaří se Trumpovi zkrotit výnosy?
    8:47USA oznámily sankce proti Íránu, bitcoin už nad 80 tisíci dolary  
    24.08.2026
    22:03Wall Street zahájila týden opatrně: Investoři vyhlížejí výsledky Nvidia  
    17:20Dluhy, akcie a umělá inteligence
    16:56Vláda: Peníze z EU by v ČR po roce 2028 měly směřovat na dopravu či energetiku
    16:33FT: Místo nejvyspělejšího modelu Anthropiku firmy preferují levnější nástroje
    15:55PODCAST Týdenní výhled: USA bojují s růstem dluhopisových výnosů, Nvidia zveřejní výsledky  
    15:53Tuzemští spotřebitelé ztrácejí optimismus
    13:16CSG dodá mostní automobily za více než miliardu korun do Evropy nebo Asie
    12:17Týden začíná pro akcie smíšeně, zatímco ropa i výnosy klesly  
    10:33Trump v červnu uskutečnil přes tisíc obchodů s akciemi. Mezi nákupy byly Palantir, Berkshire Hathaway, Visa či Mastercard
    9:28Alibaba v Hongkongu prodala akcie v rekordní sekundární emisi
    8:50Rozbřesk: Prognóze ministerstva financí by slušel i alternativní scénář
    8:29Nvidia zdražuje, ropa zlevňuje. Dluhopisy Republiky znovu v nabídce  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board