Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Konec druhého týdne: Bagdád na dohled … Wall Street prošla optimistickou seancí

Konec druhého týdne: Bagdád na dohled … Wall Street prošla optimistickou seancí

03.04.2003 8:48
Autor: 

Posun spojenecký vojsk, které zaznamenaly průlom iráckých jednotek na několika místech na jižní a jihovýchodní frontě, a dohoda ministra zahraničních věcí Colina Powella s představiteli Turecka o možnosti zásobování spojeneckých jednotek ze severu přes území Turecka byly jedním z hlavních důvodů vracejícího se optimismu na Wall Street poté, co se v kuloárech opět spekuluje o délce trvání válečné konfliktu. Ten by se podle posledních informací neměl prodloužit na více jak šest týdnů.

Dařilo se zejména akciím technologických společností, které investoři nakupují ve víře, že právě jejich zisky nejvíce ovlivní konec války v návaznosti na zvýšené investice společností, které právě z důvodu válečného konfliktu své investice omezily (Intel +6,7%, IBM +3,7%, Microsoft +5,63%).

Lepší než očekávané výsledky za 1Q společnosti Biogen znamenaly růst ceny akcií o 12,22 procenta. Akcie Sears, Roebuck & Co pokračovaly v růstu poté, co se objevily informace, že by se o uvažovanou část společnosti, která se zabývá vydávání kreditních karet, mohla zajímat Bank One Corp (+3,78%).

Na scéně se opět objevuje Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway, která se rozhodla koupit společnost Clayton Homes Inc. za USD 1,7 mld. (+11,68%). Optimismus posledních dvou dní nikterak nebrzdí makroekonomická data, například včera vykázaly pokles objednávky v průmyslu - za únor -1,5 procenta, což byl větší než očekávaný pokles (-0,8%) a první pokles za období tří měsíců.

Index Dow Jones vzrostl o 2,7 procenta na 8285,06 bodů. Index S&P také zásluhou akcií technologických společností zaznamenal největší jednodenní růst od 17. března, když se jeho hodnota zvýšila o 2,6 procenta na 880,9 bodů. Index Nasdaq získal 3,6 procenta na 1396,72 bodů.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 procenta
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m