Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nová vlna euforie na zahraničních trzích dolehla i na českou burzu, PX 50 prorazil úroveň 500 bodů!!

    Nová vlna euforie na zahraničních trzích dolehla i na českou burzu, PX 50 prorazil úroveň 500 bodů!!

    02.04.2003 11:14
    Autor: 

    Středeční dopoledne na pražské burze probíhá ve znamení optimismu, když se většina českých blue chips vyhoupla výše na vlně euforie přicházející ze zahraničí. Index PX 50 aktuálně posiluje o 0,8%, přičemž se a ocitá na úrovni 502,5 bodů. Největšími tahouny dopoledního růstu indexu jsou banky, které tradičně nejvěrněji kopírují aktuální sentiment na západoevropských trzích.

    Komerční banka posiluje o 1,2% na cenu 2013 korun, ještě lépe si pak vedou akcie Erste bank, které si připisují 1,9% na úroveň 2135 korun. Nová dlouhodobá maxima dále prorážejí akcie ČEZ (+0,3%) a Unipetrolu (+1,6%). Akcie ČEZ si již sáhly na cenu Kč 100,5, přičemž naposledy se na této úrovni obchodovaly v červnu roku 2001, tj. před 21 měsíci.

    Unipetrol se dnes nejvýše obchodoval na ceně Kč 46,3, což je více než 15měsíční maximum. Bez jediného kurzotvorného obchodu je zatím Český Telecom a během posledního obchodního dne s právem na účast na valné hromadě pak stagnují akcie Philip Morris ČR.

    Evropské trhy rostou již druhý den v řadě, podpořeny postupem spojeneckých vojsk blíže k Bagdádu. Hlavní indikátor vývoje evropských akcií index DJSTOXX50 roste o bezmála 2% na hodnotu 2180 bodů, německý DAX pak připisuje 2,6% na úroveň 2515 bodů.

    Vladimír Vávra


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?
    11:05Mírně pozitivní start týdne. V hledáčku zůstává osud polovodičů, Írán a výsledky  
    10:15Bitcoinová ETF hlásí druhý týden přílivu kapitálu. Trh podle investorů hledá dno
    9:24Ryanairu kvůli konfliktu na Blízkém východě klesl čtvrtletní zisk o třetinu
    8:58Rozbřesk: Německo se nabízí investorům. Kdo mu uvěří?
    8:52Ropa nad 90 dolary a slabší výsledky Ryanairu zhoršují náladu na trzích  
    6:00Trump a Pelosiová sázejí na 10 stejných akcií. Prim hrají technologičtí giganti
    19.07.2026
    6:11Všechny dobré nápady míří do USA

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)