Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Klienti Union banky mohou přijít o další peníze

Klienti Union banky mohou přijít o další peníze

26.03.2003 9:07
Autor: 

Klienti Union banky, které byla odejmuta bankovní licence a spekuluje se o jejím osudu, pravděpodobně přijdou o peníze, které jim přišly na jejich účty poté, co banka uzavřela pobočky. Tyto vklady totiž nejsou pojištěné - Fond pojištění vkladů může vyplatit jen náhrady za peníze, které byly na účtech banky v den, kdy bylo zahájeno řízení o odnětí licence, tím dnem je 21. únor, píší dnešní Hospodářské noviny.

"Na peníze převedené později se pojištění nevztahuje", řekl Josef Tauber z FPV. Union banka přitom platby stále přijímá a ČNB nemá prý nástroj, jak platby zakázat. Union banka by totiž v takovém případě nemohla přijímat ani splátky úvěrů, což by bránilo zlepšení její likvidity.

Fond pojištění vkladů včera oznámil, že začne vyplácet náhrady klientům Union banky v tříměsíční zákonné lhůtě, tedy zhruba od poloviny května tohoto roku. Klienti UB mají nárok na 90% svého vkladu, maximálně však 25 000 EUR (zhruba 790.000 Kč).

(Zdroj: HN, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data