Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Několik explozí v Bagdádu a zahájení pozemních operací prodlužují růst na Wall Street

    Několik explozí v Bagdádu a zahájení pozemních operací prodlužují růst na Wall Street

    21.03.2003 8:45
    Autor: 

    Americké indexy po včerejším krátkodobém zaváhání opět zakončily v pozitivním teritoriu a jejich růst se prodloužil na sedm po sobě jdoucích dní. Dopolední pokles zapříčinila slova amerického prezidenta, který varoval před možným prodloužením válečného konfliktu, a tím tak nakrátko zmrazil euforická očekávání, jenž v prvních minutách po rozhodnutí o útoku nastala v důsledku toho, že se většina investorů domnívala, že útok bude rychlý a boj krátký.

    Obrat přinesly záběry televizních stanic, které nejprve zveřejnily dopad amerických raket, a tím způsobené exploze v Bagdádu, a poté informace o překročení jižní hranice Iráku americkým námořnictvem z území Kuvajtu. Z korporátních zpráv pak investory nejvíce zaujaly informace o prodloužení kontraktu prezidenta mediální společnosti Viacom (+5,135%) Mela Karazima do roku 2006. Akcie společnosti v nedávné době oslabovaly právě v důsledku očekávaného ukončení jeho účasti na řízení společnosti poté, co několikrát došlo k nedorozuměním uvnitř společnosti, především s výkonným ředitelem Summerem R. Redstonem.

    Dalším posilujícím titulem pak byly akcie energetické společnosti El Paso Corp, jenž je největším vlastníkem rozvodných sítí zemního plynu na území Spojených států. Akcie společnosti pozitivně reagovaly na informaci z deníku San Francisco Chronicle, který podle neoficiálních zdrojů zveřejnil informaci o výši pokuty, kterou bude muset společnost uhradit za manipulaci kalifornského trhu se zemním plynem. Částka USD 1,7 mld. je asi o USD 2 mld. nižší než se původně očekávalo (+16,36%).

    Index Dow Jones získal 0,3 procenta a uzavřel na hodnotě 8286,6 bodů. Index S&P vzrostl o 0,2 procenta na 875,84 bodů a index Nasdaq uzavíral na hodnotě 1402,77 bodů tedy o 0,4 procenta výše. Za posledních sedm dní tak index S&P přidal 9,4 procenta a index Dow Jones 10,1 procenta.

    Roman Koděra


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?
    11:05Mírně pozitivní start týdne. V hledáčku zůstává osud polovodičů, Írán a výsledky  
    10:15Bitcoinová ETF hlásí druhý týden přílivu kapitálu. Trh podle investorů hledá dno
    9:24Ryanairu kvůli konfliktu na Blízkém východě klesl čtvrtletní zisk o třetinu
    8:58Rozbřesk: Německo se nabízí investorům. Kdo mu uvěří?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)