Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Odpolední zisky evropských indexů se směrem ke konci obchodování snižují ... DJ STOXX50 +1.5%

Odpolední zisky evropských indexů se směrem ke konci obchodování snižují ... DJ STOXX50 +1.5%

19.03.2003 17:34
Autor: 

Evropské akciové trhy si dnes, stejně jako v několika předchozích dnech, užily zajímavých obchodních objemů a volatility. Ráno tomu ale vůbec neodpovídalo. Tak, jak se postupně zkracuje čas vyhrazený Saddámu Hussajnovi, investoři jsou stále méně ochotni "zaměstnat" své finanční prostředky na kapitálových trzích. Jedno se však nedá upřít - na základě velmi nejasných a nepotvrzených zpráv jsou investoři schopni rozhýbat trh v řádu procent.

Typickým příkladem je dnešní ráno kdy informace o tom, že americké jednotky vstoupily do demilitarizované zóny mezi Kuvajtem a Irákem vedly k růstu indexu DJSTOXX50 o více jak 1%. Stejně tak byla nepotvrzená informace o zastřelení dezertujícího iráckého ministra zahraničí Tárika Azíze schopna trhy znatelně znervóznit.

Velmi dobře si dnes v průběhu celého dne vedly především finanční domy (Roche +2.76%), maloobchodní řetězce (Tesco Plc 6.20%), farmacie (AstraZeneca +3.87%) a ropné společnosti (ENI +3.51%).

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2026
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu
12:08Hrozba eskalace posílá ropu nahoru a kazí úvod týdne akciovým investorům  
10:42Goldman Sachs hovoří o nastupujícím akciovém FOMO, EY-Parthenon o stagflačnějším prostředí
9:19Colt CZ vstupuje na Euronext Amsterdam, obchodovat se tam začne 15. dubna

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y