Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lepší korporátní zisky daly na chvíli zapomenout na Irák a spol.; Soros očekává krátkodobý růst

Lepší korporátní zisky daly na chvíli zapomenout na Irák a spol.; Soros očekává krátkodobý růst

06.03.2003 8:56
Autor: 

Včerejší rozkolísaný nástup amerických burz nakonec vyústil v lepší než očekávaný výsledek poté, co se několik příznivých výsledků promítlo do závěrečných hodnot jednotlivých indexů. Jednou z těchto informací byla zpráva nejrychleji se rozvíjející sítě obchodních domů v USA - Kohl’s Corp (+7,12%) - o 19procentním nárůstu zisku za poslední čtvrtletí a tím překonání očekávání zisku na jednu akcii o jeden cent.

Podobnou pozitivní reakci přinesla informace o 26centovém zisku výrobce filtračního zařízení využívaného biotechnologickými společnostmi a výrobci mikroprocesorů společnosti Pall (+15,89%). Růst indexů mírně zbrzdily poklesy akcií výrobců nealkoholických nápojů CoCa Cola (-2,13%) a PepsiCo (-1,9%) v návaznosti na snížený odhad tržeb u Pepsi Bottling (-17,98%) z důvodů nedávné sněhové bouře, která způsobila kolaps v zásobování.

Pokles zaznamenaly akcie softwarového výrobce - společnosti Oracle (-3,95%), jehož licenční výnosy analytici Lehman Brothers označili za nejisté. O vývoji s válečným konfliktem nebo bez něj se na setkání ve Washingtonu rozhovořila další legenda kapitálových trhů George Soros, ten předpokládá posun trhů směrem vzhůru, avšak podle jeho slov tento posun může mít krátkého trvání.

Index S&P500 rostl o 1 procento na 829,85 bodu. Index Dow Jones vzrostl o 0,9 procenta na 7775,6 bodů a Nasdaq získal 0,5 procenta a uzavíral na 1314,4 bodech.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.04.2026
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii
13:03Raiffeisenbank a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
12:02OpenAI získala na rozvoj rekordních 122 miliard dolarů
11:20Trump má v noci říct, jak dál s Íránem. Trhy mezitím zůstávají v euforii  
10:55Evropské akcie posilují díky naději na deeskalaci na Blízkém východě
9:50FRESH živě: Ekonomické a tržní dopady íránské války
9:49MSCI povýší Řecko zpět do indexu vyspělých trhů. Analytici čekají smíšené dopady na investory
9:44Vládní dluh se nafoukl nad rámec potřeb deficitu, vyšší výdaje zatěžují kondici veřejných financí
8:57Trump chce konec války do tří týdnů, futures letí nahoru. Optimismus mírní Lagardeová, která varuje před dlouhodobými dopady  
8:56Rozbřesk: Polská vláda nechce dopustit vyšší ceny benzínu, a tak obětuje rozpočet
6:09Fed nemá tah na inflační bránu, předpovědi cen ropy u 200 dolarů za barel jsou přehnané?
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…
16:53Nejlepším lékem na vysoké ceny ropy jsou ... vysoké ceny ropy
15:33Nebius postaví ve Finsku jedno z největších evropských AI datacenter

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v průmyslu