Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Euronext s technickými problémy, ING se bojí zveřejnit výhled hospodaření

Euronext s technickými problémy, ING se bojí zveřejnit výhled hospodaření

21.02.2003 13:44
Autor: 

Závěrečný den tohoto týdne zaskočil Evropu opět poklesem. Pátek je však spíše než poklesem zajímavý nízkými objemy, většina obchodníků se již vidí na víkendových radovánkách. Navíc se k tomu přidaly technické problémy u obchodního systému Euronext, na kterém se obchodují akcie Belgie, Nizozemí a Francie. Problémy se podařilo vyřešit až 10:45. Dopoledne tak vypadalo na evropských burzách spíše svátečně.

Většina hlavních evropských indexů se od rána pohybovala v negativním pásmu z výše zmíněných důvodů a také díky špatnému závěru na amerických burzách: britský index FTSE 100 oslabuje o 0,2%, německý DAX je překvapivě v plusu, ale jenom 0,1%, francouzský CAC40 ztrácí 0,1% a panevropský index STOXX 50 je téměř beze změny (-0,06%). V sektorech si dobře vedou automobilky +0,9%, energetické koncerny +0,8% nebo utility +0,4%, naopak nejvíce oslabují bankovní domy (-0,9%), sektor základních materiálů (-0,8%) či průmyslové podniky (-0,7%).

Středem pozornosti obchodníků se stal bankovní dům ING, který reportoval své celoroční výsledky. Většina čísel byla v souladu s očekáváním – čistý zisk 4,25 mld. eur, společnost tak dosáhla EPS 2,2 eur. Co však postrašilo trh je, že ani tato banka nedokázala dát jasný výhled na tento rok, jejím důvodem, tak jako u jiných firem, je nestabilita současného ekonomického vývoje a neustálá hrozba vojenského útoku spolu s ekonomickými následky této události. Investoři budou opět vyčkávat na události za mořem. Nejdříve makroekonomické údaje o CPI, otevření amerických burz a průběh indikací amerických futures by mělo dát jasnější představu o dalším vývoji na akciových trzích.

Viktor Reischig, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy
15:56ČEZ vyplatí dividendu 42 Kč na akcii. Protinávrh vyšší dividendy neprošel
15:32Pár úvah o dalším komoditním cyklu probíhajícím během AI boomu
15:11Rozpočet v květnu: hluboký deficit a ještě horší výhled
14:20Vládní dotace pro průmysl dosáhly nejvyšší úrovně od finanční krize
14:01Eisman: Jediná věc, která by ospravedlnila valuaci SpaceX
11:42Prezident znovu podpořil euro. Česko má být „u stolu, ne za dveřmi“
11:29Nvidia vyzývá AMD a Intel a s novým superčipem vstupuje na PC trh
11:01Růst průmyslu pokračuje, narušené dodávky už ale zvyšují náklady
10:54V Evropě lehká nervozita, v Americe pokračování optimismu o AI  
9:58Castlelake zvažuje převzetí easyJetu, akcie prudce rostou
9:12První velká akvizice pod Abelovým vedením. Berkshire kupuje developera Taylor Morrison za 6,8 miliardy USD
9:08Rozbřesk: Koruna vyčkává na inflaci a mzdy, nižší ceny ropy a averze k riziku pomáhá euru
8:56Explosia může změnit majitele, ČEZ pořádá Valnou hromadu a Nvidia útočí na trh s PC  
6:09Krugman: Po celním a íránském šoku se znatelně změnila očekávání a sentiment
31.05.2026
10:06Víkendář: Jak může umělá inteligence měnit chování investorů a ovlivňovat finanční stabilitu
30.05.2026
9:57Víkendář: Fakta jsou druhořadá, u lidí rozhodují emoce
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu