Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropské tituly posilují za velmi nízkých objemů; technologie a především pojišťovny

    Evropské tituly posilují za velmi nízkých objemů; technologie a především pojišťovny "jdou na dračku"

    17.02.2003 13:24
    Autor: 

    Začátek tohoto týdne přinesl na evropské burzy optimismus. Po pátečním pozitivním závěru na základě zprávy H. Blixe se uvolnění rozlévá i do Evropy. Trhy hned z rána posilují a snižují tak ztráty, které nabraly při poklesech v minulém týdnu. Růstu pomáhá otvírání dlouhých pozic některých větších investorů, když vyhodnocují geopolitickou situaci jako dočasně příznivou.

    Všechny hlavní evropské indexy se krátce po otevření burz vyšplhaly k jednoprocentnímu nárůstu. To si pomalinku udržují a v posledních hodinách dochází k nepatrné korekci. Britský index FTSE 100 posiluje o 1,3%, německý DAX přidává 0,6%, francouzský CAC40 poskakuje dokonce o 1,5% a panevropský index STOXX 50 sílí o 1,3%. Díky silné nákupní atmosféře se nenachází ani jeden z oborů v mínusu. Spíše naopak, největší zásluhu na posílení maji pojišťovny +2,4%, technologie 1,6%, zdravotnictví +1% nebo média +1,3%.

    V sektoru pojišťoven je přes velkou rally poměrně ticho, objemy jsou malé. Ani žádné nové kurzotvorné informace nepomáhají růstu těmto titulům k růstu, přesto si nejlépe vedou Axa +3,2%, Swiss Re 4,7% nebo Aegon +4,3%. Ani sektor bankovnictví nedoprovází nějaké masivní objemy, příznivý vliv má zpráva o restrukturalizaci Hypo Banky, akcie posiluje o 1,1%. Technologiím pomáhá páteční pozitivní závěr technologického trhu NASDAQ a kladná zpráva skupiny SEMI, která potvrdila 43% nárůst tržeb za zařízení na výrobů čipů během prosince v porovnání s listopadem. SAP se obchoduje nahoře, když společnost popřela páteční spekulaci o firemním „profit-warningu“. Z oslabujících titulu lze dnes vypíchnout jen BT Group, společnost padá již od pátku po horších firemních výsledcích a dnešním snížení investičního doporučení některými investičními společnostmi.

    Viktor Reischig, Patria Finance


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů