Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom se pokouší atakovat hranici 300 Kč (+1,2%)

Český Telecom se pokouší atakovat hranici 300 Kč (+1,2%)

17.02.2003 10:32
Autor: 

Po páteční optimistické zprávě zbrojních inspektorů ohledně situace v Iráku se světové trhy vzpamatovaly - DJIA si připsal 2,1% a NASDAQ posílil o 2,6%. Evropské trhy otevírají růstem, nicméně vzhledem k tomu, že jsou dnes trhy v USA uzavřeny, neočekáváme větší aktivitu - DAX si připisuje 0,7%, DJ STOXX50 je v plusu 1,5%.

Pražská burza otevírá také s lehkým ziskem, nicméně objemy nejsou nijak veliké. Růstem o 1,2% na cenu 297,40 Kč zahajuje Český Telecom, který se pokouší útočit na hladinu 300 Kč. Během prvních třiceti minut se objevil kupec, který povytáhl kurz na úroveň 299,10 Kč, nicméně tuto úroveň nebude jednoduché zdolat. Dnes by se měla vláda na svém pravidelném zasedání zabývat dalším postupem při privatizaci Českého Telecomu - očekáváme schválení původního scénáře, podle kterého dojde k privatizaci v roce 2005.

Dnes v 11 hod. Eurotel oznamuje výsledky za rok 2002. Očekáváme sice pokles tržeb o 5%, na druhou stranu toto bude kompenzováno snižováním provozních a investičních výdajů. Unipetrol je dalším růstovým titulem a dopoledne útočí na úroveň 40 Kč - aktuálně přidává 1,7% na cenu 39,90 Kč při zobchodovaném objemu 7 mil. Kč.

Bohumil Pavlica, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI
14:09Bank of America a JPMorgan očekávají další rekordní kvartál

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data