Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Do Evropy vtrhl optimismus, propadákem je však Invensys (-47%)

Do Evropy vtrhl optimismus, propadákem je však Invensys (-47%)

14.02.2003 13:36
Autor: 

Evropské trhy začaly dnes dopoledne silně posilovat, když se v Americe krátce před uzavřením burzovních parketů strhla silná rally. Dopolednímu růstu dopomáhají i některé korporátní výsledky. Na trh se před víkendem dostaly některé fondy, které zpříjemňují poslední den vyššími objemy. Bohužel blíží se vystoupení H. Blixe o stavu zbrojního arzenálu iráckého prezidenta Sadáma Husajna.

Většina západoevropských indexů si udržuje pozitivní odstup od včerejších závěrečných hodnot a pomalinku upevňuje svůj náskok: britský index FTSE 100 posiluje o 0,5%, německý DAX poskakuje o téměř 2%, francouzský CAC40 přidává 0,9% a panevropský index STOXX 50 sílí o 1,2%. V sektorech si nejlépe vedou pojišťovny +2,5%, automobilky +1,9%, energetické koncerny +1,6% nebo potravinářský sektor +1,5%. Jen slabě oslabují telekomunikace (–0,2%), chemické tituly (-0,1%) a téměř nezměněn jsou základní materiály (-0,1%).

Dnešním hitem jsou akcie bankovního domu Lloyds poté, co společnost reportovala své výsledky, které předčily očekávání trhu. Také ropné tituly si polepšily, když se cena ropy opět vyšplhala na 32,7 USD/barel. Naopak nejvíce oslabujícím titulem je anglický Invensys, který prudce propadl až o 47% po „profit-warning“. Dnes se očekává další dávka makroekonomických čísel, včetně velice oblíbeného indexu spotřebitelské důvěry michiganské univerzity za únor (očekává se 81,9 bodu).

Viktor Reischig, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave
14:05Bloky v Dukovanech bude podle ČEZ možné provozovat až 80 let, vyžádalo by si to miliardové investice
13:20Provoz v Hormuzu se jen tak rychle nenormalizuje. Může to trvat měsíce, varují analytici
12:46ČNB v prvním čtvrtletí koupila pět tun zlata
11:45Ředitel Mercedes-Benz: Cesta vede přes elektromobily i spalovací motory, auta se stávají životním prostorem
10:19Pokračující boje i Fed přibrzdily nadšení investorů, pesimismus by však propuknout neměl  
9:34Meziroční růst českého průmyslu dál zpomalil, v únoru výroba stoupla o 1,3 %
9:00Rozbřesk: Křehké příměří na Blízkém východě. Trhy slaví, realita se ale příliš nemění
8:53Primoco postaví za 750 milionů nový závod v Písku
8:39Ropa znovu roste, protože Hormuz zůstává zavřený, futures jsou v záporu  
6:01Maďarské volby jako klíčový tržní katalyzátor. Investoři sází na změnu kurzu
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m