Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Český Telecom dopoledne roste na cenu 294,90 Kč (+2,1%)

    Český Telecom dopoledne roste na cenu 294,90 Kč (+2,1%)

    11.02.2003 11:09
    Autor: 

    Pražská burza je dnes opět bez významnějších korporátních zpráv - pokud nepočítáme hrozbu stávky zaměstnanců jaderných elektráren Temelín a Dukovany (žádají schůzku s ministrem financí a průmyslu kvůli plánovanému propouštění). Největší růst dopoledne vykazují ČRA, které si připisují 1,6% na cenu 205 Kč při zobchodovaném objemu 17 mil. Kč. Růst je podpořen domácími investory, na prodejní straně je zájem slabší a smíšený.

    Český Telecom dopoledne zahájil růstem o 2,1% na cenu 294,90 Kč při zobchodovaném objemu 33 mil. Kč. Na trhu stále pokračují nákupní objednávky ze zahraničí, na prodejní straně je zájem smíšený. Naopak v poklesu pokračuje Erste, která si nyní odepisuje 0,7% na cenu 1994 Kč při zobchodovaném objemu 27 mil. Kč. Prodejní nálada se tady pochopitelně přenesla z vídeňské burzy. Růstem o 1,5% otevírá Philip Morris, ČEZ stagnuje na ceně 89,50 Kč a Unipetrol si odepisuje 0,7% na cenu 38 Kč.

    Včerejší závěr akciových trhů v USA (DJIA + 0,7%, NASDAQ +1,1%) udal směr dnešního obchodování v Evropě, která otevírá růstem - DAX si připisuje 1,7%, DJ STOXX50 je v plusu 2,2% - růst je tažen především zdánlivým uklidněním situace v Iráku. Evropské emerging markets otevírají rovněž po vzoru ostatních trhů - BUX je v plusu 1,1%, WIG přidává 0,8% a PX-D posiluje o 0,6%.

    Bohumil Pavlica, Patria Finance


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    17.08.2026
    12:43Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  
    11:17Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu, ceny v zemědělství naopak klesají
    10:46Trhy jsou nastavené na ideální scénář. Právě teď může být čas na zajištění portfolia
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  
    6:03Zvedání sazeb v USA a skutečná „povaha inflace“
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data