Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna se po včerejším snížení sazeb posunula do

Koruna se po včerejším snížení sazeb posunula do "nových nížin"

31.01.2003 10:59
Autor: 

Česká měna dopoledne mírně posiluje na 31,55 Kč za euro, včerejší nečekané snížení sazeb ji posunulo o dvacet až třicet haléřů pod předchozí "tržní" úroveň. Dnes ráno se však zdálo, že koruna propadne ještě více, když zvýšila včerejší minimum na 31,75 Kč/EUR. Tento pohyb byl však z části způsoben eurodolarovým trhem, tj. posílením eura vůči dolaru, šok z redukce sazeb trh již plně vstřebal.

K dolaru koruna také posiluje, na 29,18 Kč/USD, neboť jak již bylo řečeno, americká měna v průběhu noci oslabila zpátky přes 1,08 USD/EUR a nyní se obchoduje na 1,0820 USD za euro. Pád dolaru z 1,0750 byl způsoben především velmi negativním vývojem na Wall street. Nervozita bude stoupat s tím, jak se blíží jednání G. Bushe a T. Blaira o společném postupu v případě Iráku, dnes očekáváme kolísání kolem 1,0820 USD/EUR.

Dnešní obchodování s korunou se bude postupně uklidňoval, korelace s eurodolarovým trhem se bude zvyšovat. Pravděpodobné je mírné posílení až k 31,50 Kč za euro, a naopak, v případě prudkého oslabování dolaru vůči euru (odpoledne: index spotřebitelské důvěry a nákupních manažerů, setkání Bushe s Blairem) by koruna neměla spadnout přes 31,80 Kč/EUR.

Slovenská centrální banka ponechala sazby beze změny, což vrátilo korunu na úvodních 41,75 SKK/EUR z výchozích 41,80. Polský zlotý a forint oslabují. Zlotý nyní klesá na 4,128 PZL/EUR, forint po ranním skoku stagnuje na 243,80 HUF/EUR.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.12.2025
17:55Trh a společnosti nyní a před 25 lety…
17:06Inflace v listopadu zvolnila, stál za tím vývoj cen potravin
16:31Malý krok pro člověka, velký skok pro AI? Start-up podporovaný Nvidií vytrénoval první model přímo ve vesmíru
15:09Nová studie: Brexit má skutečně znatelné negativní dopady na britskou ekonomiku
13:16Snižování sazeb se chýlí ke konci, "obchod zklamání" posouvá výnosy na šestnáctiletá maxima
11:47Mezinárodní měnový fond zlepšil výhled čínské ekonomiky, ale vyzval k reformám
11:36KKCG Financing a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
11:20Fed dnes opět sníží sazby, ale co bude dál? Evropské trhy dopoledne většinou v červeném  
11:15Fed míří ke snížení sazeb. Trhy čekají na akciích největší pohyb od března  
9:50SpaceX se chystá na na burzu. Cílí na největší IPO v historii, od investorů chce vybrat přes 30 miliard dolarů
9:41Cena stříbra pro okamžité dodání je na rekordu, přesáhla 61 dolarů za unci
9:38Americká centrální banka dnes zřejmě znovu sníží úrokové sazby
9:25Čína zvažuje omezení přístupu k čipům Nvidie navzdory Trumpovu povolení
8:55Rozbřesk: Po šesti letech německé stagnace přijde v roce 2026 opatrné cyklické oživení
8:53Trhy očekávají rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Evropské indexy pod tlakem  
8:50NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
6:08Investiční výhled 2026: Dopad cel na trhy bohatě kompenzovala vlna nadšení z AI  
09.12.2025
22:03Wall Street bez jasného směru: Trhy vyčkávají na rozhodnutí a prognózu Fedu, novinky k exportním omezením Nvidie  
17:28Valuace amerického trhu a jedno „skoro nic“, které se za pár let stává významnou věcí
16:09Bitcoinové ETF od BlackRocku má vysoký roční výnos, většina investorů ale na něj zatím nedosáhla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Adobe Inc (11/25 Q4, Aft-mkt)
Oracle Corp (11/25 Q2, Aft-mkt)
Synopsys Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
2:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba