Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Všechny středoevropské měny- česká a slovenská koruna, forint a zlotý- se ve středu propadly

Všechny středoevropské měny- česká a slovenská koruna, forint a zlotý- se ve středu propadly

23.01.2003 9:20
Autor: 

Všechny středoevropské měny – česká a slovenská koruna, forint a zlotý – se ve středu propadly díky stahování se zahraničních investorů z těchto trhů.Česká koruna ráno otevřela na 31,200 za euro, polský zlotý na 3,8850 za dolar, maďarský forint na 246,99 za euro a slovenská koruna na 41,685 za euro. Dopoledne proběhlo na všech trzích celkem poklidně, kolem druhé hodiny však začaly všechny měny výrazně ztrácet. Česká koruna oslabila až na 31,820 za euro, slovenská koruna se propadla na 42,450 za euro, maďarská měna vyletěla nad 250 forintů za euro a polská měna na 3,9280 zlotého za dolar. Příčinou uzavírání pozic na středoevropském trhu mohou být obavy z války nebo ztráty na forintu po turbulentním vývoji v uplynulém týdnu. Na rozdíl od zbylých měn, u kterých se oslabování celkem brzy zastavilo, česká koruna ztrácela až do konce obchodování.

Za předpokladu, že se jednalo o jednorázové zavírání pozic, které prorazily úrovně stop-lossů na výše uvedených měnách, neočekáváme, že by toto měl být začátek oslabování středoevropských měn. V příštích dnech se dá předpokládat, že se všechny měny budou vracet na předchozí úrovně. Maďarskému forintu by k tomu mohla pomoci i centrální banka. Dnes ráno zahájil kurz EUR/CZK na 31,780, USD/CZK na 29,670, EUR/SKK na 42,450, EUR/HUF na 248,88 a USD/PLN na 3,8900.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu
12:09Siemens Energy vyprodává kapacity a urychluje odkup akcií, přesto po výsledcích oslabuje
11:23Korekce na akciích, britská aktiva pod rostoucím tlakem a na programu inflace  
10:45CSG spojila síly s tureckou FNSS, cílí na obrněná vozidla pro Evropu
10:32Jižní Korea uvažuje o „AI dividendě“ pro občany. Kospi odepisoval přes pět procent  
10:01Skupina ČSOB v 1. čtvrtletí: Pokračující růst úvěrů firmám na investice i domácnostem na nové bydlení
9:43Zisk Bayeru v prvním čtvrtletí výrazně překonal odhady. Konflikt na Blízkém východě jej zatím neohrožuje
9:09Rozbřesk: Češi utrácejí rychle nehledě na blízkovýchodní krizi. Může je inflace zbrzdit?
8:53Příměří mezi USA a Íránem visí na vlásku, korejské trhy zažily šok kvůli dani z AI zisků a futures jsou v červeném  
6:02Goolsbee: Klesající inflační optimismus, není dobré vylučovat růst sazeb
11.05.2026
17:30TESLA KARLÍN, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y