Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna se dostala pod třicítku vůči dolaru, k euru posílila na 31,35 Kč/EUR

Koruna se dostala pod třicítku vůči dolaru, k euru posílila na 31,35 Kč/EUR

06.01.2003 10:51
Autor: 

Koruna otevírala nad pátečním závěrem, na 31,32 Kč za euro, krátce po deváté hodině se však pustila opět dolů v souvislosti s další ránou, kterou uštědřil dolaru (resp. pomohl euru) výrok iráckého prezidenta. Česká měna spolu s dolarem oslabila až na 31,45 Kč za euro, poté však v souvislosti s realizací nákupních příkazů posiluje zpět na aktuálních 31,35 Kč/EUR.

Na trh se totiž vrací předvánoční likvidita, která se projeví částečným odpoutáním koruny (kurzu Kč/EUR) od eurodolarového dění a návratem k nezávislejším pohybům eurokorunového trhu. Nicméně nedostatek impulsů v první polovině tohoto týdne povede k tomu, že se bude obchodovat převážně z technických důvodů a v rytmu otevírání nových pozic. Koruna by dnes neměla posílit přes 31,25 Kč za euro, zároveň neoslabí přes 31,50 Kč/USD.

Vůči americkému dolaru koruna díky pohybům na eurodolarovém a eurokorunovém trhu posílila přes 30,00 Kč/USD, aktuálně se obchoduje na 29,95 Kč/USD. Dolar totiž po uveřejnění televizních výroků Saddama Hussajna opět spadl dolů z ranních 1,0435 USD/EUR na aktuálních 1,0475 USD/EUR. Americká měna bude i nadále velice citlivá na vývoj iráckého konfliktu, dnes odpoledne potom může reagovat na neočekávaný výsledek indexu aktivity v amerických službách. Podobný index pro zpracovatelský sektor minulý týden skončil nečekaně pozitivně, což způsobilo příjemné zisky na finačních trzích a posílení dolaru.

Z ostatních středoevropských měn oslabuje polský zlotý na 3,999 PZL/EUR, maďarský forint stagnuje nad 235,00 HUF/EUR a na silných úrovních 41,27 SKK/EUR se drží slovenská měna.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.12.2025
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
6:03Investiční výhled 2026: Shrnutí  
18.12.2025
17:21Jakou logikou se nyní řídí trh, odkupy a IPO?
16:55Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, ale mírní jestřábí rétoriku
16:31Německo v roce 2026: Pomalý růst a tlak na konkurenceschopnost

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
16:00USA - Prodeje starších domů