Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Růst bankovních titulů pomáhá pražské burze nahoru - PX-D +0,9%

Růst bankovních titulů pomáhá pražské burze nahoru - PX-D +0,9%

02.12.2002 17:30
Autor: 

Obchodování na pražské burze bylo poměrně živější, o to se nám postaraly především akcie ČEZu a Českého Telecomu. ČEZ otevíral už od rána v červených číslech, na trhu byl přetlak prodejních pokynů - převážně ze zahraničí. V průběhu dne se objevily nákupní pokyny z řad domácích investorů, kteří titul vytáhly zpět na úroveň 90 Kč. ČEZ nakonec zavíral oslabením o 1,3% na ceně 90,60 Kč při zobchodovaném objemu 131 mil. Kč.

Český Telecom otevřel oslabením až na úroveň 278 Kč, nicméně v průběhu dne se cena dostala zpět na úroveň 285 Kč a titul nakonec zavíral na ceně 287 Kč při zobchodovaném objemu 93 mil. Kč. Vláda dnes oficiálně zrušila privatizační tendr na prodej státního podílu v Českém Telecomu. Hlavním tahounem našeho trhu byly oba naše bankovní tituly - Erste si po vzoru vídeňské burzy připsala 3,8% na závěrečnou cenu 1764 Kč, KB zavírala růstem o 1,8% na ceně 2161 Kč.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 481 mil. Kč. Index PX-D dnes posílil o 0,88% a zavíral na hodnotě 1171,8 bodu.

Evropské burzy se po celý den obchodovaly výrazně v plusu, nicméně po horších datech v USA trhy korigovaly dolů - aktuálně DAX přidává 2,1%, DJ STOXX50 je v plusu 0,1%. Akciové trhy v USA otevřely také výrazným růstem, ale také tyto burzy se propadly po horších makročíslech - aktuálně DJIA nepatrně oslabuje o 0,1%, NASDAQ je stále v plusu 0,9%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.04.2026
13:40Yardeni: Přichází akcelerace, AI má rysy bubliny
12:18Z Trumpova ultimáta opět nic nebylo, pro trhy to ale není jasná výhra  
12:16Komise navrhuje větší koordinaci a snížení závislosti na dovozu fosilních paliv
11:14Bloomberg: Deutsche Telekom zvažuje úplné sloučení s dceřinou firmou T-Mobile US
10:58Akcie výrobců pamětí zůstávají ve srovnání s TSMC či Nvidií levné. Otázkou je, zda vstoupily do supercyklu  
9:18SpaceX si zajistila opci na odkup startupu Cursor za 60 miliard dolarů
9:06Rozbřesk: Americký spotřebitel zatím ignoruje válku a dál utrácí
8:38Příměří mezi USA a Íránem pokračuje, Mythos se dostal do neoprávněných rukou, evropské futures v záporu  
6:06Čína se na poli nových technologií pohybuje rychlostí světla. Kvůli konfliktu panují obavy, ale ne krize
21.04.2026
22:05Wall Street přešlapuje na místě: technologie drží trh, zbytek brzdí nejistota  
17:07Jaká by byla ideální monetární politika?
15:10UnitedHealth se oklepává z loňského šoku. Dobrými výsledky a zlepšeným výhledem si znovu získává důvěru investorů
14:40NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Změna v dozorčí radě společnosti
13:50Trhy & Bohatství: Konflikt ve světě a drahé hypotéky v Česku. Co nás na realitním trhu čeká?
13:45Nového šéfa Applu Johna Ternuse čeká éra těžkých rozhodnutí
13:15Valná hromada Monety schválila výplatu dividendy. Kolik a kdy akcionáři získají?
12:56MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu dividendy 11,5 Kč na akcii
12:20Čína vede v závodě o humanoidní roboty, USA ale dominují v hodnotě firem
12:00Nad Trumpovým prezidentstvím se vznášejí podezření na tzv. insider trading
11:34Sentiment je převážně pozitivní při vyčkávání na zprávy z Blízkého východu a ekonomiky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y