Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Růst Českého Telecomu překonává očekávání, titul přidává více než 8%

Růst Českého Telecomu překonává očekávání, titul přidává více než 8%

27.11.2002 16:45
Autor: 

Obchodování na našem trhu se po delší době neřídilo pouze ostatními trhy, ale dnes zažilo smršť různých zpráv ohledně dalšího vývoje privatizace Českého Telecomu. Titul dnes zamířil od počátku obchodního dne strmě vzhůru a na konci obchodního dne zavíral s růstem 8,1% na ceně 287,10 Kč při zobchodovaném objemu 231 mil. Kč. V odpoledním obchodování dokonce atakoval úroveň 290 Kč, ale zde byla vidět silná rezistence. Chronologie dnešních událostí na Českém Telecomu:

* ranní zpráva - poradce JP Morgan doporučil vládě zrušit privatizační tendr (komentář ZDE)

* vzápětí se objevují prohlášení ministra financí Sobotky, že privatizace je fakticky zrušená (komentář ZDE)

* následuje prohlášení KPN, že privatizace stále není zrušena a že KPN vyjednává dále s vládou a s dalšími zájemci (komentář ZDE)

* premiér Špidla říká, že vláda není pod tlakem a že jsou dále všechny možnosti otevřené, nicméně je si „docela jistý“, že tento tendr bude zrušen (komentář ZDE)

* odvolání gemerálního ředitele Klímy a svolání mimořádné valné hromady (MVH) na 20. prosince - rozdělení zisku z minulých let není na programu, nicméně je toto všeobecně očekáváno. (komentář ZDE)

Vzhledem k tomu, že MVH se bude konat až 20.12.2002, dají se očekávat další spekulace ohledně vývoje, nicméně je pravděpodobné, že po nárůstu o více než 60 Kč je tato dividenda částečně započtena v ceně a další "upside" potenciál již není tak velký. Navíc tento růst bude zřejmě vést také k vybírání zisků. Pro další dny očekávám volatilní obchodování v rozmezí 270-290 Kč.

Výrazným růstem zavírala také KB, která překonala úroveň 2100 Kč a zavírala růstem o 3,1% na ceně 2141 Kč při zobchodovaném objemu 344 mil. Kč. Poklesem zavírala Erste, která se ocitla pod mírným prodejním tlakem především na vídeňské burze a titul zavíral poklesem na ceně 1717 Kč při zobchodovaném objemu 12 mil. Kč.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 611 mil. Kč. Index PX-D dnes výrazně posílil o 2,46% a zavíral na hodnotě 1165,8 bodu.

Evropské trhy otevíraly v červených číslech, ale během dne po oznámení dobrých makročísel v USA zamířily strmě vzhůru - aktuálně DAX přidává 4%, DJ STOXX50 je v plusu 2,4%. Americké akciové burzy otevírají pochopitelně také v pozitivním teritoriu - DJIA si připisuje 2,1%, NASDAQ je v plusu 2,7%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.01.2026
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  
6:07Nejvýnosnější sázka trhu pokračuje, ale varování přibývá  
08.01.2026
22:22Akciové indexy v USA vyhlíží výsledkovou sezónu.  
17:18Trhy odtržené od ekonomiky?
16:39Deficit zahraničního obchodu USA byl v říjnu nejnižší od roku 2009, dovoz klesl
16:27Počet firemních insolvencí v Německu loni dosáhl 20letého maxima
15:39Průzkum Reuters: Rally středoevropským měn ochladne, lídrem bude koruna  
13:36USA otevírá dveře venezuelské ropě, rafinéři a obchodníci zrychlují krok
13:23Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
12:00Trump požaduje vyšší výdaje na obranu, zároveň ale dodavatelům vyhrožuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university