Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom – konec privatizace na dohled

Český Telecom – konec privatizace na dohled

27.11.2002 9:06
Autor: 

Bloomberg včera informoval o tom, že Deutsche Bank se nedohodla s KPN o prodeji jeho minoritního podílu v českém Telecomu. MFDnes informuje dnes o tom, že banka JP Morgan, která je vládním privatizačním poradcem, včera informovala premiéra, že doporučí zastavení prodeje. Ministr financí B.Sobotka prohlásil, že toto je v podstatě konec privatizace.

Protože jsme tento výsledek očekávali, zvedli jsme minulý týden doporučení u Českého Telecomu na spekulativní nákup. Nyní již v podstatě není o čem spekulovat, je vysoce pravděpodobné, že Český Telecom nebude privatizován. Tím se odstraní nejistota a obavy týkající se transparentnosti a akcionářské struktury. Zatímco se domníváme, že akvizice zbývajícího 49% podílu v Eurotelu by nyní byla nejlepším krokem, ostatní varianty, jako např. výplata velké dividendy, nejsou výrazně horší. Právě výplata dividendy je asi nepravděpodobnější, protože stát se bude snažit získat alespoň část z plánovaných privatizačních příjmů (dostane jak svou dividendu, tak daň z dividend vyplacených ostatním akcionářům). Za maximální považujeme hrubou dividendu ve výši zhruba 100 Kč na akcii. Náš odhad hodnoty akcie je 380 Kč.

Jiří Soustružník


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
13:07Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato o u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index