Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol vytáhl burzu a připsal si 3,1% při 36,55 Kč

Unipetrol vytáhl burzu a připsal si 3,1% při 36,55 Kč

25.11.2002 17:37
Autor: 

Dnešní obchodování na našem trhu bylo opět vlažnější, bez většího zájmu investorů. Největší nárůst si připsal Unipetrol, který dnes posílil o 3,1% na závěrečnou cenu 36,55 Kč při zobchodovaném objemu 22,5 mil. Kč.

Na trhu je již několik dnů vidět nákupní pokyn ze zahraničí. Na prodejní straně je zřetelný zájem především ze strany domácích investorů. Dnes podle očekávání zveřejnila vláda záměr prodat svůj podíl v Unipetrolu s tím, že nový vlastník bude moci nakládat podstatně volněji s jednotlivými částmi společnosti. Toto by mohlo ulehčit prodej tohoto podniku. Pro další dny vidíme možnost růstu k úrovni 38-39 Kč.

Největší pokles si naopak připsal Philip Morris, který si dnes odepsal 2,8% na cenu 11308 Kč při zobchodovaném objemu 43 mil. Kč. Na trhu je vidět prodejce z řad domácích investorů. Nejistota kolem šetření ze strany ÚOHS ve věci převzetí distributorských společností ze strany ČEZu posílá akcie společnosti níže - titul si dnes odepsal 1,1% na cenu 94,10 Kč při zobchodovaném objemu 54 mil. Kč. Na obou stranách je zájem smíšený. Podle ministra Rusnoka je pro ČEZ nezbytné, aby měl alespoň částečný přístup k distribuci, potvrdil také, že privatizace ČEZu se dá očekávat po stanovení energetické koncepce (cca 12 měsíců).

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 276 mil. Kč. Index PX-D dnes posílil o 0,48% a zavíral na hodnotě 1153,8 bodu.

Evropské burzy se v průběhu dne vyznačovaly hledáním směru, nicméně aktuálně se pohybují opět v červených číslech - DAX si nepatrně odepisuje 0,1%, DJ STOXX50 je v mínusu 0,4%. Akciové trhy v USA otevírají v pozitivním teritoriu - DJIA si připisuje 0,6%, NASDAQ je v plusu 1%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.03.2026
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19PODCAST Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu
8:51Trhy se uklidňují po prudkých výkyvech, pozornost ale zůstává na Blízkém východě  
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  
16:10Těžaři pod tlakem: prudký propad zlata tlačí na jejich marže

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
GameStop Corp (01/26 Q4, Aft-mkt)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba